www.fort-uo.cz CTC FORT STAVO ARTIKEL - Cyklo Triatlon Club www.smc.cz
Vysledky

Z pera Milana Richtera


--- únor 2008 ---
Nejlepšími sportovci okresu se stali ústečtí "Forťáci" Fotky zde
--- říjen 2005 ---
Piatlon se rozhodoval na "Andrláku"
Vyhrála ‘tafeta ústeckého Fortu
Martin Lipenský si zaběhl první stovku
Podzimní duatlon s "Forťáky" na bedně
Nejlep‘ím dorostencem byl Ondřej Jeníček
--- srpen 2005 ---
Na Českých pohárech vítězí Triatlonistka Jana Jirou‘ková
Vítězem Králického triatlonu se stal Michal Šebek
Václav Glasser bronzový
Na Kralický sněžník vyběhlo jedenáct "Ou‘ťáků"
--- červenec 2005 ---
Vítězem TOPGAL Cupu je biker Petr Orlich
Triatlonisté ústeckého Fortu dobývají "bedny" i letos
Bikeří v Jeseníkách
Dvacátý Říčkovský Golem
Václav Glasser vybojoval mistrovský titul ve Sprinttriatlonu
--- červen 2005 ---
Podorličtí stejci, čtyřiadvacetihodinoví střelci...
Mistrem ČR ve Sprinttriatlonu je Glasser z Ústeckého Fortu
--- květen 2005 ---
Dvacátý Výzkumácký triatlon vyhrál "Forťák" Jeníček
Miroslav Krsek, bývalý atlet Ústecké Jiskry, se stal po‘esté mistrem světa
Orlich Přivezl Bronz z mistrovství ČR
Traťový rekord Tomá‘e Stránského se po 23 letech ani nezachvěl
Veterán Orlich Přivezl stříbro
--- duben 2005 ---
Kupka druhý v Hodkovicích
Duatlonista Kašpar v první osmičce
Duatlonisté z Fortu Přivezli medaile z Místrovství ČR
--- březen 2005 ---
Martinův Novozélandksý IRONMAN
--- leden 2005 ---
Dvaatřicátý "Andrlák" pro Kratochvíla
************************************************************************************* --- prosinec 2004 ---
Sto padesát ‘est "beden" pro Ústecký FORT SMC 2004
Orlich prohnal mladé bikery přes Pustinu
--- listopad 2004 ---
Veterán Orlich vyhrál Sobě‘ickou Muldu
"FORŤÁCI" přivezli ‘est pohárů
--- říjen 2004 ---
Železňák Lipenský vyhrál Česko-Slovenský pohár
Veterán Jindřich Šebek byl na Přimdě stříbrný
V XTEŘE skončil veterán Petr Orlich celkově třetí
Ústečtí běřci do vrchu byli opět nejúspě‘něj‘í
--- září 2004 ---
Rychnovský "IRON IVAN" vyhrál Michal Šebek
Mladý veterán Václav Glasser je mistrem ČR v triatlonu
FORŤÁCI" stáli opět na bedně
--- srpen 2004 ---
ČP v terénním triatlonu XTERRA 2004 vede Petr Orlich
Na Suchém Vrchu i na Kozlově byl nejrychleji Miroslav Vítek
"Ou‘ťáci" byli úspě‘ní na Říčkovském Golemu
Ústečtí triatlonisté bojovali na mistrovství Evropy
V Moravském Krasu vybojoval Zdeněk Ka‘par stříbro


Nejlepšími sportovci okresu se stali ústečtí "Forťáci"

Orlické sportovní sdružení vyhlásilo v pondělí 4. února ve spolupráci s Orlickým deníkem, devětatřicátý ročník Ankety o nejúspěšnějšího sportovce okresu Ústí nad Orlicí. Hlasem, mladistvého osmdesátníka, provázel slavnostní podvečer JIŘÍ HETFLEIŠ. Hlavním organizátorem akce byl MIROSLAV KNAP, JIŘÍ ŠEJNA, předseda Orlického sportovního sdružení přivítal početné návštěvníky Kulturního domu v Ústí nad Orlicí i vzácné hosty v podobě zástupců kraje a starostů okolních měst regionu. Kulturní přivítání zajistila taneční skupina „LADIES“ z Letohradu, následně již pořadatelé přistoupili k vyhlášení jednotlivých kategorií nejlepších sportovců.

Cenu Fair play převzali fotbalisté z Kerhartic. Ti 20. října 2007 poté, když mladé děvče spadlo z koně, přerušili utkání, zraněné vytáhli zapadlý jazyk a až do příjezdu záchranné služby ji oživovali. Zvláštní ocenění si převzala všestranná nevidomá sportovkyně MIROSLAVA SEDLÁČKOVÁ Jiskra Hylváty. Na mistrovství ČR v atletice získala tři zlaté medaile a vylepšila 8 českých rekordů. MARTIN VEJDA ze Sokola Rybník, člen tělesně postižených sportovců, kde hraje kuželky, vybojoval na MČR stříbrnou medaili.

Trenéři, rozhodčí a cvičitelé z Ústí nad Orlicí: RADOMÍR ANDER (76 let) trenér a rozhodčí stolního tenisu TTC Ústí nad Orlicí. Dlouholetý aktivní hráč a výborný trenér v bývalém tréninkovém středisku mládeže. Dosud působí jako aktivní rozhodčí. Dlouhá léta byl předsedou okresního svazu stolního tenisu. MIROSLAV CHVÁTIL (61 let). Trenér tenisu TOSK Žamberk, ředitel Gymnázia Ústí nad Orlicí. Bývalý hráč, později předseda oddílu i okresního svazu tenisu. ROMAN LANGER (39 let). Trenér a rozhodčí atletiky Jiskra Ústí nad Orlicí. Bývalý vynikající atlet, fotbal hraje dodnes. Je současný předseda oddílu atletiky a fotbalu. Několik let trénuje úspěšně mládež, pod jeho vedením získaly v roce 2006 starší žákyně stříbrné medaile na mistrovství ČR. Současně trénuje svoji dceru ŽANETU, která již se probojovala do české reprezentace a je mistryní České republiky v dorostu. JAROSLAVA TOMŠŮ (62 let). Cvičitelka Sokola Ústí nad Orlicí III. třídy a obětavá organizátorka akcí v nejrůznějších sportech (volejbal, lyžování, vodní turistika, vysokohorská turistika, zahraniční zájezdy). Kolektivy mládeže. Kategorii vyhráli mladí volejbalisté Sokola Česká Třebová, čtvrtou příčku obsadili junioři oddílu bowlingu BC OFTIS Ústí nad Orlicí, kteří vyhráli nejvyšší soutěž I. ligu, v letošní rozehrané soutěži jsou zatím druzí. Velký úspěch slavili ústečtí sportovci v kolektivech dospělých. Zvítězil duatlonový a triatlonový oddíl CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí. Duatlonisté z tohoto týmu (VÁCLAV GLASER, MICHAL ŠEBEK, JOSEF DOLEČEK), obsadili na mistrovství České republiky v duatlonu v Dobřanech u Plzně 1. místo v kategorii Elite. Na druhém místě skončil atletický oddíl Jiskry Ústí nad Orlicí. Muži vyhráli II. Ligu a postoupili zpět do ligy první, ženy vybojovaly ve II. lize sedmou příčku.

Kategorie mládež do 15 let: 5. místo minikárista MICHAL VOLESKÝ (16 let) z oddílu Minikáry Ústí nad Orlicí. Na mezinárodním MČR ve slalomu vybojoval stříbro, první skončil v mezinárodní šestidenní v Evropském poháru, neoficiálním ME. První byl rovněž v Poháru vítězů pohárů České a Slovenské republiky. V první desítce skončila i BARBORA KAPOUNOVÁ (11 let) oddíl stolního tenisu TTC Ústí nad Orlicí. Obsadila 1., 2. a 3. místo na celostátních bodovacích turnajích, skončila na 1. místě v celostátním žebříčku nejmladších žákyň.

Kategorie mládež do 19 let: 1/ LEA JOHANIDESOVÁ (19 let) Oddíl atletiky Jiskra Ústí nad Orlicí, oddíl duatlonu a triatlonu CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí. Na MS v běhu do vrchu obsadila 26. příčku, na MČR v běhu do vrchu vybojovala stříbro, v běhu na 3 km skončila šestá, a sedmá v běhu na 1500m. V běhu do vrchu je zařazena do juniorské reprezentace. V duatlonu získala 8. místo na MS a 9. místo na ME. Na MČR vybojovala mistrovský titul v duatlonu a bronz v triatlonu. Vyhrála i svoji kategorii v Českém poháru v duatlonu, v triatlonu vybojovala pohár bronzový. Vynikající výsledky dosahuje rovněž v biatlonu. Druhá skončila v anketě ŽANETA LANGROVÁ (17 let). Oddíl atletiky Jiskra Ústí nad Orlicí. Na mistrovství ČR získala dvakrát 1. místo na 400 m venku a 800 m v hale, 4. místo na 400 m do 22 let a 5. místo na 800 m mezi dospělými v hale. Na mistrovství světa skončila pětadvacátá na 400 m, v tabulkách ČR je druhá na 400 m a čtvrtá na 800 m. je českou reprezentantkou v juniorských utkáních. Třetí skončil ALEŠ MLÍČKA (20 let). Travní lyžování, Ski klub Ústí nad Orlicí. Na MS juniorů získal dvakrát 2. místo v obřím slalomu a super G a 3. místo ve slalomu. Na mistrovství světa mužů skončil jedenáctý v super G a třináctý ve slalomu. Ve Světovém poháru mužů skončil patnáctý. V Českém poháru juniorů vybojoval bronz. V nejlepší desítce skončil i ONDŘEJ JENÍČEK (20 let) CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí. Vybojoval mistrovský titul na MČR v duatlonu, na mistrovství Evropy v duatlonu skončil jedenáctý. TOMÁŠ VOLESKÝ (19 let). Minikáry Ústí nad Orlicí. Vyhrál mezinárodní mistrovství ČR ve slalomu, první byl i na Mezinárodní šestidenní. Na neoficiálním ME v Rvropském poháru skončil pátý. „Bramborovou placku“ vybojoval v Poháru vítězů pohárů ČR a SR.

Kategorii veteránů nad 40 let vyhrál kanoista MIROSLAV STRNAD (56 let) ze Žamberka před duatlonistou MIROSLAVEM KRSKEM (59 let) z Lukové. Na MS v duatlonu skončil sedmý, na mistrovství České republiky byl třikrát zlatý. V duatlonu a v bězích na 1500 a 10 000 m na dráze. Třetí skončil jeho bratr JAROSLAV KRSEK (57 let), závodící za CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí. Na mistrovství světa v duatlonu skončil pátý, na ME v duatlonu obsadil čtvrté místo. Stříbrnou medaili vybojoval v tvrdé konkurenci na mistrovství České republiky v duatlonu. Mezi deset nejlepších veteránů Orlickoústecka se zařadila i DANA NOVÁKOVÁ (43 let). Bezmotorové létání Aeroklub Ústí nad Orlicí. Na mistrovství světa skončila sedmá, mistrovský titul vybojovala na mistrovství ČR i v celostátním poháru v bezmotorovém létání skončila druhá. Je členkou reprezentace ČR. TOMÁŠ SALABA (45 let). Oddíl atletiky Ústí nad Orlicí. Je veteránským mistrem České republiky v hodu oštěpem.

Dospělí do 40 let. Absolutním vítězem 39. ročníku Ankety o nejúspěšnějšího sportovce okresu Ústí nad Orlicí za rok 2007 se stal „FORŤÁK“ VÁCLAV GLASER (38 let). Oddíl duatlonu a triatlonu CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí. Tento sportovec vykazuje dlouhodobé skvělé výkony, sezóna 2007, byla jeho parádní. Bronzovou medaili vybojoval na mistrovství Evropy veteránů v triatlonu, které se uskutečnilo v Kodani. Na mistrovství ČR veteránů v Poděbradech vybojoval stříbro ve sprintriatlonu, bronz v duatlonu a přidal ještě i další bronz v olympijském triatlonu. Na pěkném pátém místě se umístil JAROMÍR TOBIŠKA (38 let). Oddíl atletiky Jiskra Ústí nad Orlicí. V běhu na 1500 metrů vybojoval mistrovský titul na MČR.

Samotné vyhlašování bylo doplněno velice pestrým doprovodným programem. Několikrát se představily moderní gymnastky z Brna, nadšený aplaus za své vystoupení sklidila i MISS Aerobic ČR MONIKA HORÁKOVÁ. Mezi diváky sedělo mnoho bývalých vynikajících sportovců, jmenujme například skvělou běžkyni na lyžích, olympioničku EVU BŘÍZOVOU –PÍČOVOU z Lišnice. I letošní anketa byla velice úspěšnou a velkolepou sportovní, kulturní i společenskou událostí. Čím asi překvapí pořadatelé začátkem příštího roku, při vyhlášení jubilejního 40. ročníku oblíbené sportovní ankety?

MR.


^nahoru^

Piatlon se rozhodoval na "Andrláku"

MARTIN ŠTĚPÁNEK a JAN VAŇOUS byli společně s firmou URBAN AIR pořadateli III. Ročníku atraktivního trojboje "PIATLON CHALENGE". Více než dvacet borců se postavilo v sobotu 8. října na startovní čáru u ústeckého PVT s pulitrem dobře vychlazeného a oroseného moku, po jeho vypití se závodníci vydali na 14 km dlouhou bikerskou trať končící na Andrlově chlumu. Zde byl suverénně první HONZA VAŇOUS, který po vypití dal‘ího pulitru piva odstartoval na 3 500 metrů dlouhou běžeckou trať. Absolutorium na bikerské trati patří rozhodně JAKUBU MARTINÁKOVI. Jeho stroj s kostrou CORRATEC za 20 000 Kč postihl v polovině trati nepříjemný defekt a on se zlomenou sedlovkou dojel na Andrlák mezi prvními bikery. Běžeckou část ukončil v‘ak na prvním místě ve velkém stylu JAN VAŇOUS, zdaleka v‘ak je‘tě neměl vyhráno. Poslední a jak se později ukázalo i nejnáročněj‘í disciplína bylo vypití třech piv, to poslední bylo lahvové. Nakonec se se‘la v cíli silná trojka pivařů: JAN VAŇOUS, JAKUB MARTINÁK a RADEK ŠILAR, která vypila poslední dou‘ek třetího piva ve stejném čase. S malým časovým odstupem obsadil dal‘í místo JIŘÍ MARTINÁK.


^nahoru^

Vyhrála ‘tafeta ústeckého Fortu

Jubilejní "15. ŽAMBERECKÝ NO + BL DUATLON" se jel v sobotu 1. října, na objemech 5 km běh zámeckým parkem, 20 km cyklistiky a závěrečný 3 km běh. Na start se postavilo 83 závodníků. Kategorii neregistrovaných mužů vyhrál MIROSLAV PAČKO (1:03:33), nejrychlej‘ím neregistrovaným veteránem byl PETR ORLICH (1:06:04)CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí6. V. ROHÁČEK (1:15:42) FORT. MUŽE s licencí vyhrál JAROMÍR JANEŠ (1:01:10) Pardubice, čtvrtý doběhl MICHAL ŠEBEK (1:04:22) a hned za ním JOSEF DOLEČEK (1:05:07) oba CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí.


^nahoru^

Martin Lipenský si zaběhl první stovku

V říjnu leto‘ního roku si splnil dal‘í sportovní sen triatlonista oddílů CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí MARTIN LIPENSKÝ. Zúčastnil se mistrovství České republiky v silničním běhu na 100 km v Břeclavi. Trať byla rozmanitá, vedená lesem po cyklostezce, pět kilometrů směr Lednice a zpět a to celé desetkrát….

"Vystartovali jsem v sobotu v ‘est hodin ráno je‘tě za tmy, proto jsem si na první desítku vzal rad‘i baterku. Naplánoval jsem si běžet co nejdéle bez vět‘ích časových výkyvů. Maratónskou metou jsem proběhl v čase těsně pod 3 hodiny 57 minut, padesátku jsem měl za 4 hodiny 40 minut 51 vteřin, ‘edesát kilometrů jsem uběhl za 5 hodin 41 minut a 30 vteřin. Del‘í trať jsem dosud ve své sportovní kariéře neběžel", říká MARTIN LIPENSKÝ.

"Po padesáti kilometrech mě začaly dost bolet nohy, hlavně chodidla, ale i svaly. Na‘těstí v‘e po čase odeznělo. Hor‘í to bylo s psychikou. Víc než maratón za sebou, ale také před sebou. V určitých chvílích mi dalo dost starostí abych stále běžel. Nakonec jsem to dokázal po celou stokilometrovou trať, vyjma občerstvovacích stanic, to jsem pár metrů ‘el. Musel jsem vypít více kelímků a za běhu by to ne‘lo. Když bylo nejhůř, představoval jsem si jak mne vítr nadná‘í vysoko nad horami, nebo jsem si opakoval v‘echny básničky, které říkám na‘emu malému VÍTKOVI. Závod jsem nakonec úspě‘ně dokončil před ‘estnáctou hodinou v čase 9 hodin 52 minut 1 vteřinu. Byla to ohromná dřina, zadostiučiněním pro mne byla skutečnost, že jsem vydržel stále běžet i dosažený čas," vrací se do závodu MARTIN LIPENSKÝ.

"Po pravdě musím přiznat, že mě opravdu hodně pomohl výborný vytrvalec a skvělý kamarád ZDENDA KAŠPAR. Mnoho věcí jsme spolu před závodem probrali, navíc byl i se svoji ŠÁRKOU závodu přítomen. Pomohl mi s občerstvováním, vždy mi podal pár věcí, na kterých jsme se okruh před tím dohodli. Vždy jsem si myslel, že je to tichý hoch, s jakou vervou mne po celý závod povzbuzoval, to jsem se musel až smát. Pravidelně jsem užíval solné tablety proti křečím, jedl banány a svoje vařené brambory a také housky s máslem a medem. Ze začátku i na konci jsem do sebe vměstnal i nějaký ten gel. Pil jsem v‘echno, iontové nápoje, vodu, colu i nealkoholické pivo. Krásně nám svítilo sluníčko zima byla pouze ráno", vzpomíná MARTIN.

MČR v silničním běhu na 100 km bylo vypsáno pro členy atletických oddílů a členy asociace ultramaratónců. Kategorii neregistrovaných běžců vyhrál MARTIN LIPENSKÝ, celkově skončil sedmnáctý a v kategorii M 30-39 obsadil devátou příčku. Mistrem České republiky se stal JIŘÍ KREJČÍ (7:28:50) Sokol Tuřany, 2/ DAN ORÁLEK (7:30:30) MS Brno, 3/ JAN ONDRUŠ (7:57:23) SK Týni‘tě nad Orlicí, 4/ JOSEF SIEGEL (8:14:41) AC Choceň, 11/ PETR DOSTÁLEK (8:42:51) ASPV Těchonín. Kategorii žen vyhrála RENATA BEZDĚKOVÁ (12:41:04).

O vyrovnaném běhu MARTINA LIPENSKÉHO svědčí skutečnost, že první desítku zdolal v čase (61:13 min.) a tu desátou za (61:28) minuty. Na stokilometrový běh měl spadeno již v letech 1997 a 1998, když dělal doprovod ZDEŇKU KAŠPAROVI v Mní‘ku pod Brdy, nohy mu tehdy stoprocentně nesloužily. Letos si v‘e vynahradil i když nějakou tu bolest musel skousnout i druhý den po závodě, jak sám říká:"Cesta domů byla hodně bolavá, hlavně do nádražních schodů jsem zažíval horor. Mohlo to v‘ak být je‘tě hor‘í. Pokud se břeclavská stovka poběží i pří‘tí rok a budu zdravotně fit, určitě mě na startu uvidí", dodal MARTIN LIPENSKÝ.


^nahoru^

Podzimní duatlon s "Forťáky" na bedně

Ústecká firma SPORT BÁRT pozvala v sobotu 8. října v‘echny milovníky duatlonu na Presy, na 13. ročník Podzimního duatlonu. Dorostenky, žákyně a žáci absolvovali 1,5 km běhu, 1,8 km cyklistiky a 1,5 km běhu, muži, veteráni a dorostenci měli objemy vět‘í: 4,5 km běhu, 20 km cyklistiky a 3 km běhu. V cíli nakonec přivítal ředitel závodu JIŘÍ HOLUBÁŘ 43 duatlonistů.

Kategorie muži: 1/ JOSEF ADAMEC (0:55:18) ATC Nekoř; 2/ JAROMÍR JANEŠ (0:55:27); 3/ TOMÁŠ POZLER (0:55:48), oba SK OHT Pardubice; 5/ JOSEF DOLEČEK (0:57:10), 7/ MICHAL ŠEBEK (0:58:36), 9/ KAREL HERTMAN(1:04:33), v‘ichni CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí; 10/ JAN DOUTNÁČ (1:06:13) Felt Ústí nad Orlicí; 15/JAROSLAV ŠMÍD (1:13:42) Ústí nad Orlicí.

Veteráni (40): 1/MILOŠ KUBA (0:59:46) Nové Město n.M.; 2/ ZDENĚK KABRHEL (0:58:15) DTC Litomy‘l; 3/PETR ŠTĚPAŘ (0:58:15) Moravská Třebová; 4/ JINDŘICH ŠEBEK (1:01:39); 6/ VLADIMÍR ROHÁČEK (1:07:48); 8/ MAREK NÁGL (1:10:55), v‘ichni CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí.

Kategorii veteránů (50) vyhrál MIROSLAV KRSEK Esab Vamberk (0:58:06); 2/ JAROSLAV KRSEK (1:01:17) CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí; 3/JINDŘICH KOBLÍŽEK (1:08:17) Žamberk; 4/ PETR MIKULENKA (1:16:43) Ústí nad Orlicí; 5/ JOSEF DIBLÍK (1:25:46) Sopotnice.

Nejrychlej‘ím dorostencem byl ONDŘEJ JENÍČEK (0:56:53).

Žáci: 1/ TOMÁŠ KADEŘÁVEK (0:36:57) CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí, 2/ MILAN DUDEK (39:51), 3/ JAN HLOUŠEK (40:15), oba Nový věk triatlonu Trusnov; 4/ MILAN ZÁLESKÝ (40:30) CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí.
Ženy (3-18-1,5): 1/ MIROSLAVA SEDLÁČKOVÁ (50:51) Praha 4; 2/ VERONIKA ČEJKOVÁ (52:44); 3/ ŠTĚPÁNKA RÖSZLEROVÁ (55:43); 4/ PETRA ŠTĚRBOVÁ (56:09); 5/ HANA JENÍČKOVÁ (56:21), v‘echny Ústí nad Orlicí.
Dorostenky: 1/EVA KRCHOVÁ (46:36) Brno; 2/ TERZA ADÁMKOVÁ (52:55) Trusnov.
Žákyně: 1/ MARTINA RÁBOVÁ (46:51)SKI Česká Třebová


^nahoru^

Nejlep‘ím dorostencem byl Ondřej Jeníček

Pohár Pardubického kraje v duatlonu a triatlonu zná své vítěze. Pro rok 2005 do něho byly zařazeny dva duatlony (Kunětická hora, Žamberk) a dva triatlony (Mělice, a Říčkovský Golem). Nejlepším dorostencem se stal ONDŘEJ JENÍČEK (295 bodů) CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí; 2/ LUKÁŠ TOMÁŠEK (290 b.) Polička; 3/ TOMÁŠ KADEŘÁVEK (92 b.) CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí.

Kategorii MUŽI 20- 39 let vyhrál JAN VODEHNAL (295 b.) , bodovali však i borci ústeckého CTC FORT SMC: 6/ JOSEF DOLEČEK (180); 7/ MICHAL ŠEBEK (179); 13/ JIŘÍ KAŠPAR (89); 14/ MILOŠ KRATOCHVÍL a VÁCLAV GLASER , oba (88); 17/ MICHAL ČÁSTEK (85); 18/ MAREK NÁGL (83).

Veterány na 40 let vyhrál PETR ŠTĚPAŘ (390 b.) OHT Pardubice; 3/ JINDŘICH ŠEBEK (180b.); 4/ VLADIMÍR ROHÁČEK (177 b.); 9/ PAVEL SAMEK (86b.) , všichni CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí.

Veterány nad 50 let vyhrál JIŘÍ BALDA (200 b.), pěkné druhé místo vybojoval JAROSLAV KRSEK CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí (100 B.)

Muži - amatéři 20- 39 let: 1/ JIŘÍ FRÝBORT (356 b.); 3/ JIŘÍ ROZPRÝM (287 b.) Ski klub Ústí nad Orlicí; 35/ DANIEL DOBROUCKÝ (83 b.) Ski klub Ústí nad Orlicí.

Muži - amatéři 40-49 let: 1/ PETR HANUŠ (382 b.); 4/ PETR ORLICH (200 b.) CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí; 21/ JAROSLAV KŘÍSTEK (84); 22/ RADEK PROCHÁZKA (83); 23/ JIŘÍ CHLÁDEK (81); 24/ KAREL KOŠTA (80), všichni Ski klub Ústí nad Orlicí.

Amatéři nad 50 let: 1/ J. KOBLÍŽEK (184); J. SKALICKÝ (100) oba Žamberk; 4/ PAVEL VALTER (85) LPS media UNO.


^nahoru^

Na Českých pohárech vítězí Triatlonistka Jana Jiroušková

Počátkem srpna se v Táboře uskutečnil další podnik Českého poháru v triatlonu, který byl zároveň jediným nominačním závodem pro mistrovství Evropy. JANA JIROUŠKOVÁ v tomto závodě s převahou zvítězila a splnila si hlavní cíl letošní sezóny, dostat se na Evropu. Šampionát se uskuteční ve švýcarském Lausanne, kde JANA již v roce 1998 startovala na Mistrovství světa a v juniorské kategorii tam obsadila 11. místo. Absolvovat závod v elitní kategorii žen bude však mnohem těžší.

Týden po Táboře se zúčastnila s českou reprezentací poprvé závodu světového poháru kategorie A v Hamburku. Pěkně rozjetý závod, při kterém po 1,5 km plavání vylézala z vody mezi prvními a na kole se držela v čelní skupině. Pak přišel pád, který zavinila jedna ze soupeřek. JANA utržila pár šrámů, nejhorší však byla bolest v ruce. Naštěstí se pak ukázalo, že není zlomená. Bylo rázem po nadějích na umístění, ale přesto na rozdíl od jiných závodnic závod se sebezapřením dokončila a nakonec obsadila celkem solidní 28. místo.

Další týden po Hamburku proběhl v Mělníce již 5. závod Českého poháru v triatlonu. Zde již byla JANA JIROUŠKOVÁ naprosto v pořádku a odvezla si opět prvenství.


^nahoru^

Vítězem Králického triatlonu se stal Michal Šebek

Sportovní nadšenci seskupeni kolem nestárnoucího vynikajícího běžce FRANTIŠKA KRÁTKÉHO z Králík uspořádali v sobotu 13.srpna osmnáctý ročník "KRALICKÉHO TRIATLONU". Počasí tentokrát závodníkům nepřálo, polojasno, teplota 17°C, voda měla ještě o dva stupně méně. Proto plavci oblékali neoprény i na vzdálenost 400 m. Dvacetikilometrová cyklistická trasa mířila na Mladkov a zpět, běžecká část měřila 5 kilometrů. Na start se postavilo 66 triatlonistů.

Absolutním vítězem se stal MICHAL ŠEBEK (0:57:20), druhý doběhl VÁCLAV GLASER (0:57:25), oba CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí. 3)OSKAR MIKELKA (0:58:20) Vraclav. 11)MARTIN LIPENSKÝ (1:03:00) CTC FORT SMC Ústí n.O.; 23)MARTIN LEBEDA (1:10:54); 26)MAREK NÁGL (1:13:29); 27)JAROSLAV HRDINA ml. (1:14:04), všichni Ústí nad Orlicí.

Muži "B" (narozeni 1956 až 65): 1)STEFAN WEGRZYK (1:01:28) Farma Wadzislaw; 2)JINDŘICH ŠEBEK (1:01:35) CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí; 3)LUDĚK NOVOTNÝ (1:04:35) Žamberk; 7)PAVEL LIŠKA (1:08:41); 9)VLADIMÍR ROHÁČEK (1:10:40), oba Ústí nad Orlicí.

Muži "C" (narozeni 1946 až 55): 1(JAROSLAV KRSEK (1:05:08) CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí; 2)JINDŘICH KOBLÍŽEK (1:09:07); 3)JIŘÍ SKALICKÝ (1:11:24), oba Žamberk; 4)PAVEL VALTER (1:12:07) LPS Media Ústí nad Orlicí.

Nejrychlejší ženou byla RŮŽENA LIŠKOVÁ (1:21:10) Ústí nad Orlicí; 2)LENKA CACKOVÁ (1:27:24) Králíky; 3)OLGA KALOUSKOVÁ (1:33:51)Klášterec nad Orlicí.


^nahoru^

Václav Glasser bronzový

Šestým závodem - "VELKOU CENOU SKP NYMBURK", pokračoval Český pohár v triatlonu 2005. Do Nymburka přijelo v sobotu 6. srpna závodit sedmdesát triatlonistů. Čekalo je 750 metrů plavání, 20 km cyklistiky a 5 km běhu. Absolutním vítězem se stal JAROSLAV BRYNDA ( 55:57,2) Labe Tri Club.

Kategorii M7 vyhrál FRANTIŠEK KUBÍNEK (59:21) Olymp team, čtvrtý doběhl ONDŘEJ JENÍČEK ( 1:01:09) CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí.

Kategorii M23 vyhrál MICHAL KUMSTÁT (55:59,6) Olympo team, "FORŤÁK" MICHAL ŠEBEK doběhl jedenáctý (59:30,6)

Kategorii M 30 vyhrál PAVEL PATÁK (56:33,9) Plzeň; 2/ ZBYŠEK ZEMAN (59:08,8) Plzeň; 3/ VÁCLAV GLASER (1:00:59,3) CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí.

Úřadující veteránský mistr České republiky VÁCLAV GLASER sbírá úspěchy i v zahraničí. Poslední červencový den závodil v Rakousku na "Hornabach Krems Triatlonu". Jednalo se o klasický olympijský triatlon na tratích 1,5-40-10 km. Zvítězil HORVATH GERALD (1:01:19) ADM Linz, závodník ústeckého CTC FORT SMC VÁCLAV GLASER doběhl v silné konkurenci celkově jedenáctý, ve své kategorii skončil šestý v čase (1:07:12).


^nahoru^

Na Kralický sněžník vyběhlo jedenáct "Oušťáků"

Českotřebovský ISCAREX uspořádal v neděli 21. srpna 6. ročník horského běhu Dolní Morava - Králický Sněžník. Závod byl vypsán jako mistrovství České republiky v běhu do vrchu v kategoriích MUŽI - ŽENY - JUNIOŘI - JUNIORKY. Na trati dlouhé 13 km překonávali závodníci převýšení 963 metrů. Na start hlavního závodu se postavilo 230 běžců, dalších 64 startovalo při lidovém běhu (5 km, 520 m převýšení)

MUŽI A: 1/ JIŘÍ MAGÁL (55:36) Liberec, 11/ LUKÁŠ RAZÝM (1:02:38), 12/ MIROSLAV VÍTEK (1:03:07), oba Jiskra Ústí nad Orlicí, 49/ MICHAL ŠEBEK (1:18:22) CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí.

MUŽI B: 1/STANISLAV KYNČL (0:59:41) Chrudim, 8/ PETR ORLICH (1:09:41), 17/ JINDŘICH ŠEBEK (1:19:16) oba CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí.

MUŽI C: 1/ MILOŠ SMRČKA (1:02:24) Říčany, 24/ JAROSLAV ŠAFÁŘ (1:21:24) Ústí nad Orlicí

JUNIOŘI: 1/ JAN HAMR (1:02:24) Bílina, 5/ ONDŘEJ JENÍČEK (1:08:55) CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí

JUNIORKY: (5 km, převýšení 520 m) 1/ LUCIE PELANTOVÁ (35:39) Praha, 2/ IVA KLÍMOVÁ (37:03) Nové Město na Moravě, 3/ LEA JOHANIDESOVÁ (37:03) Jiskra Ústí nad Orlicí.

ŽENY: 1/ ANNA PICHRTOVÁ (1:03:43) Frýdek Místek.

Lidový běh: (5 km, převýšení 520 m) 1/ PAVEL HOLEC (30:50) Ostrava, 5/ PAVEL LIŠKA (37:02), 26/ DAGMAR ŠPINDLEROVÁ (46:50), 41/ HANA JENÍČKOVÁ (53:24), 53/ RŮŽENA LIŠKOVÁ (1:02:32), všichni Ústí nad Orlicí.

Závod proběhl za polojasného počasí, teplota vzduchu na startu 250C, v cíli 190C. Ředitelem závodu byl VOJTĚCH SMOLÁK, celou akci moderoval JAN RYDLO a JAN ČENSKÝ.


^nahoru^

Vítězem TOPGAL Cupu je biker Petr Orlich

Do náročného bikerského seriálu Top Gal 2005 bylo zařazeno 14 závodů. Předposlední se jel v Bludově na technickém pětikilometrovém okruhu se dvěma brody i s nebezpečnými sjezdy. Veteráni jeli 4 okruhy a tím nejrychlejším bikerem byl letos ve vrcholné formě jezdící PETR ORLICH z ústeckého CTC FORT SMC. Zvítězil v čase (0:56:29); 2/ MARTIN VALA Rýmařov (0:59:24); 3/ LUBOMÍR KRAČMAR Uničov (0:59:45).

Poslední závod seriálu se jel v Hrabenově. Ani v tomto finálovém závodě se nenechal PETR ORLICH svými soupeři překvapit. Dvacetikilometrovou trať rozloženou do čtyřech okruhů, zvládl v čase (0:51:27). Nejrychlejší pětikilometrové kolo ujel za (12:52 minuty). 2/ MARTIN VALA (0:52:37); 3/ LUBOMÍR KRAČMAR (0:54:00).

V konečném hodnocení Top Gal 2005 kategorie muži 40-49 let zvítězil PETR ORLICH (212 bodů) CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí; 2/MARTIN VALA (205 b.) Rýmařov; 3/ PAVREL FAJTA (143 b.) Šumperk.

Veterány nad 50 let vyhrál MIROSLAV HOMOLA ( 242b.) Hrabanov, ústecký "FORŤÁK" MIROSLAV KOSEK obsadil celkově se (120 body) čtvrté místo.

Nejúspěšnějším mužem kategorie 30-39 let byl VLADISLAV KREJČÍ CK Morava (234 b.); JAN DOUTNÁČ z ústeckého FELT teamu skončil s 10 body na 47. místě. Zúčastnil se pouze časovky na Dlouhé stráně. V bikerském seriálu Top Gal cup 2005 bodovalo celkem 287 jezdců.

"Zúčastňovat se podobných seriálů je náročné fyzicky, není to ani nijak levná záležitost. Jelikož jsem již několikrát v celkovém hodnocení na bedně stál, nikdy však ne na tom nejvyšším stupínku, letos jsem i trochu taktizoval. Závodů je mnoho a člověk nemůže být všude. Průběžně jsem si body počítal a nakonec to vyšlo. Letos mě to jezdilo opravdu dobře a to je potom radost", přiznal veterán PETR ORLICH.


^nahoru^

Triatlonisté ústeckého Fortu dobývají "bedny" i letos

V úterý 5. července se sešlo sedmdesát triatlonistů na dalším ročníku "Pastvinského triatlonu". Závodníky čekalo za podmračeného počasí 400 m plavání, 20 km cyklistiky a pětikilometrový běh.

Nejlépe se s nástrahami trati vypořádal ONDŘEJ JENÍČEK (50:06,09); 2/ MICHAL ŠEBEK (50:44,61); 3/ VÁCLAV GLASER (51:26,45); 4/ JOSEF DOLEČEK (53:17,58), všichni CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí. Pátý doběhl JOSEF ADAMEC (53:39,01) Nekoř; 12/ MARTIN LIPENSKÝ (56:51,11) FORT Ústí; 17/ MIROSLAV VÍTEK (57:53,73); 28/ JAROSLAV HRDINA (1:04:27,6); 29/ MAREK NÁGL (1:04:53,76); 40/ JAN ZÁBRODSKÝ (1:11:57,11),všichni Ústí nad Orlicí

Veteráni: 1/JINDŘICH ŠEBEK (54:41,48); 2/ JAROSLAV KRSEK (57:04,92) oba CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí; 3/ JIŘÍ ČENSKÝ (58:43,32).

Kategorii žen vyhrála HANKA JIRÁSKOVÁ (1:08:58,11), nejrychlejší veteránkou byla DANA HYLÁKOVÁ (1:21:35,01).

Dobývat bednu se stále daří ústeckému "FORŤÁKOVI" VÁCLAVU GLASEROVI. V Poděbradech na Českém poháru se plavalo 750 m, cyklistika 20 km a 5 km běh. V kategorii MUŽI 30 až 40let zvítězil PETR VAVROUŠEK (1:01:41) Author Tufe; 2/ VÁCLAV GLASER (1:02:09) CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí; 3/ NORBERT ŠVARC (1:03:03) Domažlice; 4/ MICHAL ČÁSTEK (1:06:22) CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí.

Ve Žďáru nad Sázavou se jel 11. června i střední triatlon o objemech (1 -90 - 20). Počasí nebylo nijak vábné teplota vody 140C, vzduch měl o dva stupínky více. Kategorii 35 - 40 let vyhrál PETR ŠVARC (4:31:17) Příbram; 2/ MARTIN KŇÁVA Los Rapides (4:31:54); 3/ VÁCLAV GLASER CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí (4:35:25).


^nahoru^

Bikeří v Jeseníkách

TC Sport Desná byl pořadatelem. Jesenického vela marathonu 2005. Na start pětapadesátky s převýšením 1970 metrů se postavilo 54 bikerů. Závodníci odstartovali z nadmořské výšky 630m u chaty Sokolka, po čtyřech kilometrech již nabrali výšku 1070metrů na Červenohorské sedlo. Podobných lahůdek bylo na trati více. Pod Šindelnou horou (1080 m. n . m.), Tři kameny (925 m. n. m. ), Ucháč (1009 m. n. m.) a další.

Nejrychleji zvládl náročnou trať JAN FIŠNAR (2:18:23) před JŘÍM FIŠNAREM (2:28:22), oba TC Sport Desná. Kategorii veteránů vyhrál MARTIN VALA Rýmařov (2:44:51); 2, ZBYŇEK SCHINDLER Opava (3:00:32); 3, PETR ORLICH CTC FORT Ústí nad Orlicí (3:04:00)

TJ Sokol Harbenov uspořádal v neděli 10. července devátý závod Šumperského poháru horských kol "TOPGAL CUP 2005." Sedmikilometrová trať startovala na hřišti v Harbanově cíl byl u vrcholu Senove u rozhledny.

Nejrychleji čas zvládl JAN FIŠNAR TC Sport Desná (22.31); v kategorii MUŽI "B" byl nejrychlejší PETR HRUBÝ (23:50). Kategorii MUŽI "C" vyhrál MARTIN VALA Rýmařov (24:43); druhý skončil PETR ORLICH CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí (25:46)


^nahoru^

Dvacátý Říčkovský Golem

SKI klub Ústí nad orlicí uspořádal v sobotu 23. července ve spolupráci s Horskou službou Orlické hory jubilejní dvacátý ročník horského triatlonu "ŘÍČKOVSKÝ GOLEM". Tento oblíbený závod byl podruhé součástí poháru Pardubického kraje. Na start náročného závodu se postavilo v sedmi kategoriích pětasedmdesát triatlonistů.

Úvodem závodníci odplavali 500 metrů dlouhou trať v Pastvinské přehradě, nejrychleji se to podařilo TOMÁŠI KOŘÍNKOVI z Chocně. Následovala 34 km dlouhá cyklistická část přes Klášterec nad Orlicí, Bartošovice do Říček v orlických horách. Třetí disciplína byl 5 800 metrů dlouhý běh kouzelným prostředím v okolí SKI centra ústeckých lyžařů.

MUŽI (DO 35 let: 1/ DAN DOLANSKÝ (1:30:30,4) hodiny; 2/ JAN VODEHNAL (1:33:08,6) oba několikanásobní přemožitelé nejprestižnějšího triatlonového Ironmanu na Havaji startují za SK OMT Pardubice; 3/ TOMÁŠ KOŘÍNEK (1:34:00,7) Schiller Choceň TT; 4/ JOSEF DOLEČEK (1:37:11,1); 5/ JIŘÍ KAŠPAR (1:37:45), oba CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí; 6/ VÁCLAV GLASER (1:37:56,6); 8/ MICHAL ŠEBEK (1:39:02,4); 9/ JIŘÍ ROZPRÝM (1:40:19,5); 13/ MICHAL ČÁSTEK (1:42:13,2); 31/ JAN ZÁBRODSKÝ (2:10:37), všichni CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí.

MUŽI (35 až 50 let): 1/ PAVEL PETR (1:35:28,7) Loko Pardubice mnohonásobný přemožitel nejtěžšího triatlonu na Havaji;2/PAVEL KAŠPÁREK (1:36:45,4); 4/ PETR POLANSKÝ (1:43:30,1) SK OHT Pardubice; 6/PETR URLICH (1:44:33,8); 9/ JINDŘICH ŠEBEK (1:47:06,6); 14/ VLADIMÍR ROHÁČEK (1:58:40,7); 15/ PAVEL SAMEK (1:59:59,4); 19/ MAREK NÁGL (2:07:24,7), všichni CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí; 20/ JAROSLAV KŘÍSTEK (2:11:27,6); 21/ RADEK PROCHÁZKA (2:13:28,4); 24 JUDr. KAREL KOŠTA (2:39:47,7) všichni SKI Klub Ústí nad Orlicí.

MUŽI (nad 50 let): 1/LUBOŠ DOLEŽAL ( 1:47:53,6) Redpoint; 2/ PAVEL VELTER (1:56:37,9) LPS media Ústí nad Orlicí; 3/ JINDŘICH KOBLÍŽEK ( 1:57:18,8) Žamberk.

DOROSTENCI: 1/ONDŘEJ JENÍČEK (1:34:32,5) CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí; 2/ LUKÁŠ TOMÁŠEK (1:37:14,5) Polička; 3/ TOMÁŠ KADEŘÁVEK (2:05:26,3) CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí.

JUNIOŘI: 1/LUKÁŠ REZEK (1:39:59,4) TT Pardubice; 2/ PETR BORUCH (1:58:30)

ŽENY: 1/ KLÁRA MORAVCOVÁ (1:51:29,8) KB Letohrad; 2/ BARBORA FABIÁNOVÁ (1:53:44,1) SK OMT Pardubice; 3/ DANIELA TYLŠOVÁ (2:02:30,4) Úpice.

DOROSTENKY: 1/LEA JOHANIDESOVÁ (1:55:38,5) Jiskra Ústí nad Orlicí

Slavnostní vyhodnocení závodu proběhlo v nové restauraci SKI -rest. Absolutní vítěz si do Pardubice odvezl špičkový rám, který mu věnovala orlickoústecká firma Fort Frames, pro několik dalších triatlonistů z čela výsledkové listiny byly připraveny finanční "injekce", řada dalších si odvezla kvalitní věcné ceny.


^nahoru^

Václav Glasser vybojoval mistrovský titul ve Sprinttriatlonu

Sezóna triatlonistů nabírá na obrátkách v sobotu 2. července se závodilo na Velkém Dářku. Za deště a silného větru závodníci plavali 750 metrů, na kole odjeli 31 km a běželi 5 km.

Nejrychlejším mužem byl VLADIMÍR POSPÍCHAL (1:15:14). Druhý doběhl VÁCLAV GLASER (1:19:54) CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí; 3/ OSKAR MIKELKA (1:21:34); 4/ MICHAL ŠEBEK (1:22:47); 5/ JOSEF DOLEČEK (1:25:41) oba CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí.

V sobotu 9. července proběhlo v Praze mistrovství ČR ve sprinttriatlonu. Závodníci odstartovali 750 metrů plavání pod Karlovým mostem v 190C teplé Vltavě. Následovalo 20 km cyklistiky přes Staroměstské náměstí na výpadovku na Karlín a to vše třikrát. Pětikilometrový běh probíhal rovněž na Staroměstském náměstí.

Absolutním vítězem se stal FILIP OSPALÝ Olymp Elite (54:02,9). O vynikající úspěch se postaral orlickoústecký triatlonista VÁCLA GLASER. Časem (58:44,0) se stal mistrem ČR ve sprinttriatlonu. Závodí za celek CTC FORT SMC, kategorie MUŽI do 35 let.

Bronzovou příčku v kategorii M 30 vybojoval JIŘÍ KAŠPAR (1:01:49,5), pátý doběhl ve stejné kategorii MICHAL ČÁSTEK (1:03:16,8). Třináctý skončil v kategorii M 29 JOSEF DOLEČEK (1:01:18,3). Smůlu vrchovatou užil MICHAL ŠEBEK, když nepříjemně havaroval na kole. Přesto závod dokončil a v kategorii M 23 skončil šestadvacátý v čase (1:06:50,9). Všichni triatlonisté jsou z oddílu CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí. Pražský sprinttriatlon byl čtvrtým závodem Českého poháru v triatlonu 2005.

Světový pohár v dlouhém triatlonu se konal 16. července v Sadské. Sto dvacet borců absolvovalo ve třech okruzích 3 km plavání, následovalo 80 km rovinaté cyklistické trati a dvacetikilometrový běh. Nejrychlejším triatlonistou byl STEPHEN BAYLISS (3:46:34,1) Fit For. V kategorii M 23 doběhl MICHAL ŠEBEK osmý v čase (4:28:43,0). JOSEF DOLEČEK skončil v kategorii M 29 šestnáctý (4:34:07,3). V kategorii M 30 skončil MICHAL ČÁSTEK jedenáctý (4:39:11,1), DAVID POLÁK šestnáctý ( 4:56:49,6), JIŘÍ KAŠPAR dosáhl času ( 5:15:02,4). V kategorii M 35 doběhl VÁCLAV GLASER ŠESTÝ (4:29:21,1),celkově skočil na 36 místě. Všichni CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí


^nahoru^

Podorličtí stejci, čtyřiadvacetihodinoví střelci...

Obětaví cyklisté ze sportovního oddílu SHM Klub Újezd u Brna uspořádali ve dnech 17. a 18. června pátý ročník cyklomaratonu K 24 - cyklistického závodu na 24 hodin. Na silnici se před areál místní oratoře seřadilo více jak 120 závodníků. Okruh 28,4 km vedl z Újezdu přes Žatčany, Bučinu, Opatovice, Rajhradice, Otmarov, Telnice, zpět do Újezdu. Jak upozorňoval pořadatel smyslem závodu nebylo ani tak být první, ale zkusit si sáhnout na dno svých sil. A to si většina závodníků sáhla, někteří i na to dno psychické….

Ve skvělé formě se ze závodem vypořádal PATRIK BÁRTÍK z Rymice, který vyhrál v úctyhodném výkonu 710 km. Druhé místo obsadil MILOSLAV ŠOCH Praha ( 653,2 km), stejné kilometráže dosáhl i třetí DAVID MIKEŠ Brno, dojel ale později; 4/ MILOSLAV KREJČÍ Brno (621 km).

Na startu nechyběli ani "Podorličtí strejci STANISLAV UMA ZŠ Nádražní Česká Třebová a MILAN RICHTER CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí. Ten skončil celkově sedmý, výkonem 540 km. Procvičil se hlavně psychicky. Někteří škodolibí Moravané neměli nic jiného na práci, než pohazovat po silnici připínáčky. Poprvé píchl přední kolo ve 12 kole, připínák byl úplně nový…. Podruhé opravoval stejný defekt v kole třináctém, do třetice se kolo vyprázdnilo v sedmnáctém okruhu. Naštěstí již poslední rezervu použít nemusel. Žlutý FORT může mluvit o štěstí, že nebyl rozšlapán. Jak to tedy vypadá, někdy se nechá ukočírovat i cholerická hlavička. To co o víkendu kolem Brna foukalo, to nebyl větříček, jednalo se spíš o vichřici a ušlápnout "dvacítku" bylo mnohdy kumštem. To pochopitelně jezdcům na mysli nepřidávalo. Naštěstí fučelo všem stejně….

STANISLAV UMA skončil celkově na 22. místě skvělým výkonem 400 km. Kategorie veteránů dopadla pro "Podorlické" radostněji. Zvítězil MILOSLAV ŠOCH Praha (653,2 km), 2/ MILAN RICHTER (540 km) CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí, 3/ STANISLAV UMA (400 km) ZŠ Nádražní Česká Třebová.

Z žen byla nejvýkonnější HANA EBERTOVÁ Praha (511,2 km); 2/ ANTONIE MIKULOVÁ Brno (349,8 km); 3/ VLASTA ANDRLOVÁ Praha (312 km).

Nejproblematičtější na celém závodě byla pochopitelně noc, protože ani ta nejlepší svítilna ztemnělou lesní či silnici vedenou kolem polí neosvítí. Mnohdy bylo uměním se na ni udržet. Přejíždění mrtvých zajíců, koček či vjíždění do děr, to se stávalo téměř samozřejmostí.

Sen o zdolaných 600 km se tak MILANU RICHTEROVI vzdálil i když dvakrát tuto hranici pokořil (2002 - 603,2 km), (2003 - 610,89 km), vyjel si o týden později na 12 ročník cyklistické 24-hodinovky do Nové Paky. Pořadatelem byl místní atletický oddíl. Ředitel závodu Ing. ZDENĚK SUCHARDA závod odstartoval z autobusového nádraží v sobotu 25. června v 10 hodin. Cyklističtí vytrvalci se vydali na 8,5 km dlouhé okruhy po trase Nová Paka, Stará Paka, Roskopov a zpět. Tropické počasí jezdce vůbec nešetřilo, pořadatelé hlásili teplotu 330 C a když lékař závodu MUDr. TOMÁŠ ROUČKA upozorňoval závodníky na možnost dehydratace. "Pijte více, než cítíte potřebu," radil. Během závodu zažili účastníci ledacos. Pekelné vedro, déšť i noční veselení "Novopacáků". Na místní veselici účinkoval PETR SPÁLENÝ, bylo tedy nutné se vyhýbat rozjařeným nočním oslavencům, mnohdy i střepům posetým po silnici.

Se všemi záludnostmi Novopacké čtyřiadvacetihodinovky se nejlépe vypořádal PETR ŘEZNÍČEK Semily (574,42 km), druhý skončil JIŘÍ FEJFAR Nová Paka (560,79 km). Třetí místo obsadil opět bez vysněného šestisetkilometrového cíle MILAN RICHTER CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí. Ujel 524,10 km. Tím se stal vítězem kategorie veteránů. Prvních sedm hodin bylo slibných 210 km. Psychicky však nezvládl noc, když jej několikrát přemohla dřímota a místo najíždění kilometrů odpočíval na lavičce… Narážení do obrubníků není při podobném závodě ideální. Jak praví motto závodu: "Co neujedeš, to neukecáš!!!" 4. místo JAN KALENSKÝ Pecka (362,14 km); 5/ TOMÁŠ BERGER Pecka (350,28 km).

Za mnoho cenných rad a koncert šikovných rukou patří poděkování dříve skvělým cyklistům, dnes profesionálním cyklomechanikům MILANU DOSTÁLOVI a VOJTOVI ŠVEJKAROVI.


^nahoru^

Mistrem ČR ve Sprinttriatlonu je Glasser z Ústeckého Fortu

Sezóna triatlonistů nabírá na obrátkách v sobotu 2. července se závodilo na Velkém Dářku. Za deště a silného větru závodníci plavali 750 metrů, na kole odjeli 31 km a běželi 5 km.

Nejrychlejším mužem byl VLADIMÍR POSPÍCHAL (1:15:14). Druhý doběhl VÁCLAV GLASER (1:19:54) CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí; 3/ OSKAR MIKELKA (1:21:34); 4/ MICHAL ŠEBEK (1:22:47); 5/ JOSEF DOLEČEK (1:25:41) oba CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí.

V sobotu 9. července proběhlo v Praze mistrovství ČR ve sprinttriatlonu. Závodníci odstartovali 750 metrů plavání pod Karlovým mostem v 190C teplé Vltavě. Následovalo 20 km cyklistiky přes Staroměstské náměstí na výpadovku na Karlín a to vše třikrát. Pětikilometrový běh probíhal rovněž na Staroměstském náměstí.

Absolutním vítězem se stal FILIP OSPALÝ Olymp Elite (54:02,9). O vynikající úspěch se postaral orlickoústecký triatlonista VÁCLA GLASER. Časem (58:44,0) se stal mistrem ČR ve sprinttriatlonu. Závodí za celek CTC FORT SMC, kategorie MUŽI do 35 let.

Bronzovou příčku v kategorii M 30 vybojoval JIŘÍ KAŠPAR (1:01:49,5), pátý doběhl ve stejné kategorii MICHAL ČÁSTEK (1:03:16,8). Třináctý skončil v kategorii M 29 JOSEF DOLEČEK (1:01:18,3). Smůlu vrchovatou užil MICHAL ŠEBEK, když nepříjemně havaroval na kole. Přesto závod dokončil a v kategorii M 23 skončil šestadvacátý v čase (1:06:50,9). Všichni triatlonisté jsou z oddílu CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí. Pražský sprinttriatlon byl čtvrtým závodem Českého poháru v triatlonu 2005.

Světový pohár v dlouhém triatlonu se konal 16. července v Sadské. Sto dvacet borců absolvovalo ve třech okruzích 3 km plavání, následovalo 80 km rovinaté cyklistické trati a dvacetikilometrový běh. Nejrychlejším triatlonistou byl STEPHEN BAYLISS (3:46:34,1) Fit For. V kategorii M 23 doběhl MICHAL ŠEBEK osmý v čase (4:28:43,0). JOSEF DOLEČEK skončil v kategorii M 29 šestnáctý (4:34:07,3). V kategorii M 30 skončil MICHAL ČÁSTEK jedenáctý (4:39:11,1), DAVID POLÁK šestnáctý ( 4:56:49,6), JIŘÍ KAŠPAR dosáhl času ( 5:15:02,4). V kategorii M 35 doběhl VÁCLAV GLASER ŠESTÝ (4:29:21,1),celkově skočil na 36 místě. Všichni CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí


^nahoru^

Dvacátý Výzkumácký triatlon vyhrál "Forťák" Jeníček

Tělovýchovná komise VÚB Ústí nad Orlicí připravila na sobotu 28. května jubilejní 20. ročník "Výzkumáckého triatlonu". První plavci vystartovali na 600 m dlouhou trať ústeckého plaveckého bazénu v 7,30 hodin. Po odplavání všech šestaosmdesáti triatlonistů pokračoval závod cyklistickou částí. Na pětadvacetikilometrovou trasu přes Letohrad a Nekoř do Pastvin startovali cyklisté v časových odstupech po plavání. Následoval sedmikilometrový běh kolem přehrady.

Absolutním vítězem se stal mladý závodník ústeckého CTC FORT SMC ONDŘEJ JENÍČEK. Plavání měl nejrychlejší (7:56), cyklistickou část ujel jako šestý (35:34), běh měl čtvrtý nejrychlejší (34:34). Celkový čas (1:18:04). 2/ LUBOMÍR BÍLEK (1:18:11); 3/ ROBERT FOJT (1:18:17); 4/ JIŘÍ KAŠPAR (1:18:42) CTC FOPRT SMC Ústí nad Orlicí; 5/ ROMAN VYCHODIL (1:21:31); 6/ ZDENĚK ŠILAR (1:21:54); 7/ JIŘÍ ROZPRÝM (1:22:30); 8/ MICHAL ŠEBEK (1:22:49); 9/ JINDŘICH ŠEBEK (1:23:15). Tento osmačtyřicetiletý veterán se stal suverénním vítězem své veteránské kategorie. Oba závodníci jsou z ústeckého FORTU; 10/ LIBOR MAREŠ (1:23:49); 11/ MARTIN LIPENSKÝ ( 1:24:54) CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí


^nahoru^

Miroslav Krsek, bývalý atlet Ústecké Jiskry, se stal pošesté mistrem světa

Dlouholetý atlet Jiskry Ústí nad Orlicí MIROSLAV KRSEK zde běhával tratě 1500 metrů, 3000 metrů překážek a 5 i 10 kilometrů. Když v roce 1972 přestoupil do Sparty Praha naložil si ještě maratónskou trať. První maratón absolvoval ve Stromovce v 24 letech, na mistrovství SSSR v Užhorodu skončil druhý v novém československém rekordu (2:15:58). Ten držel i dalších pět let. Tento vyrovnaný a stále rozesmátý sportovec absolvoval ve svém životě osmnáct maratónů, z toho jich deset uběhl pod 2 hodiny 20 minut…

Úspěšný sportovní masér a léčitel MIROSLAV KRSEK z Lukové však žije sportem neustále. Když nastoupil 15. září 1996 v italské Ferraře na start svého šestého duatlonu v životě překvapil nejen sebe, ale i přítomné soupeře. Závod mistrovství světa v kategorii veteránů 40-45 let suverénně vyhrál. Trať 10 km běh, 40 km kolo, 5 km běh zvládl v čase (1:39:23). Druhý mistrovský titul přidal o rok později ve španělské Guenice (2:05:14). Třetím mistrem světa se stal v roce 1998 v německém St. Wendel (2:08:57,6). Čtvrtý titul mistra světa v duatlonu přidal o rok později 16. září v americkém Huntersville. Zvítězil o 5 s před DECOURSEYEM z USA. Pátým veteránským mistrem světa v řadě se stal v roce 2000 v Calais. Čas (2:08:19). Druhému Francouzi JEANOVI nadělil 4,5 minuty.

"Není každý den posvícení, následovaly i nějaké zdravotní potíže, co však vidím jako hlavní důvod neúspěchů v následujících letech byla moje ztráta pokory. Hvízdal jsem si asi víc než se sluší", přiznal MIREK KRSEK. V roce 2001 vybojoval v Itálii stříbrnou medaili, další tři léta si však na bednu nešlápl… 2002 USA 14. místo, 2003 Švýcarsko 4. místo, 2004 Holandsko 8. místo.

V letošním roce zase slavil šestapadesátiletý duatlonista MIROSLAV KRSEK jen ty nejvýznamnější úspěchy. První se dostavil 30. dubna v Dobřanech u Plzně při mistrovství České republiky v duatlonu. Objemy: 6,8 km běh, 28 km kolo, 3,4 km běh. Běžecký okruh měřil 3,4 km, polovina asfalt, polovina travnatá cesta podél řeky, cyklistika byla rozdělena do dvou mírně kopcovitých okruhů. Celkovým vítězem bez rozdílu věku se stal FILIP OSPALÝ (1:13:03,7), mistrem ČR v kategorii M50 se stal podesáté v řadě MIROSLAV KRSEK z Lukové, závodící v dresu ESAB Vamberk (1:22:00,3). Stříbrnou medaili vybojoval jeho bratr JAROSLAV KRSEK (1:22:10,5) CTC SFORT SMC Ústí nad Orlicí. "Byl to opravdu tvrdý závod s bráchou jsme bojovali o každý metr. Nepatrně jsem ho urval až v posledním běhu. Ale co to je 10 vteřin… Pomalu jsem zúročoval čtrnáctidenní soustředění na "Kanárech" začátkem dubna. Je to finančně velice nákladné a JARDA zatím nemá sponzory. Na výkonnost to má ale zázračné účinky. Vždy´t jsem zde najezdil tisíc kilometrů a naběhal více jak 200 km. Trénovat jsem v podstatě nepřestal od minulého roku, pouze intenzita byla v jednotlivých měsících odlišná. Těsně před závodem tréninky speciálně upravuji. I v současné době trénuji šestkrát týdně. Buď běh 12 až 16 kilometrů denně nebo kolo 50 až 90 km. Obojí zařazuji do jednoho dne jen výjimečně", přiznává MIROSLAV KRSEK.

Mistrovství Evropy v duatlonu proběhlo 15. května v maďarském Debrecenu na tratích (10-40-5). Pořadatelé měli připraven pětikilometrový běžecký okruh ulicemi města, cyklistika byla rozdělena do dvou rovinatých okruhů s velice špatným povrchem, který ještě stěžoval vytrvalý déšť. "Po úvodní běžecké části jsem prohrával s němcem AUGUSTINEM téměř o dvě minuty. To mne v cyklistické části pořádně nakoplo a jel jsem co to dalo. Jízda v háku je zakázaná a tak se mi nakonec podařilo zajet kolo o 3 minuty rychleji než Němcovi, KLAUS je však vynikající běžec a skoro mi ta minuta náskoku nestačila. Vloni jsem ho na ME v Anglii sice porazil, na MS v Holandsku mi vše vrátil a stal se mistrem světa. Tam jsem ale dopadl jak sedlák u Chlumce… Měl jsem problémy s plícemi, k tomu teplota a kašel, ale startovat jsem musel. V cíli jsem potom ležel tři hodiny na kapačkách, tlak 100/50, puls 55, chtěli mne dát do nemocnice. Naštěstí jsem to rozdýchal. Letos to bylo úplně něco jiného. Jsem v sedmé čachře a tak vlastně vyhrávám i duchovně", směje se MIREK KRSEK. Kategorii veteránů 55-59 let vyhrál v celkovém čase (2:06:20). (10 km běh 38:45, 40 km kolo 1:06:03, 5 km běh 11:59). Stříbrný Němec KLAUS AUGUSTIN dosáhl času (2:06:39).

Vrcholný závod mistrovství světa v australském Newcastlu absolvoval MIROSLAV KRSEK více jak čtyři měsíce po mistrovství Evropy, což nebylo nejideálnější. V rámci přípravy se ale zúčastňoval mnoha atletických závodů. Na domácím MČR v Pardubicích vyhrál běhy na 1500 a 5000 metrů, zúčastňoval se i závodů v běhu do vrchu, v trénincích zase pulíroval cyklistiku. K protinožcům odlétal z Prahy 10. září do Vídně a následně do Sydney společně s o dva roky mladším duatlonistou MIROSLAVEM VRAŠTÍREM. "Bez MIRKA bych asi nikam nejel, ztratil bych se na nějakém letišti. Zná perfektně řeči, organizačně velice schopný. Ze Sydney nás čekala 160 km dlouhá cesta autem do Newcastle. Spali jsme zhruba dva kilometry od závodiště v jakési ubytovně hned u moře. Kola jsme si mohli vzít na pokoje, sami jsme si vařili. Platili jsme kolem osmi stovek na den. Pochopitelně jsme museli všechny potraviny kupovat. Ani byliny se sem nesmí převážet což bylo pro mne špatné. O emulzích ani nemluvím. Na masáže jsem koupil jakýsi olej. Váha rozhoduje o všem. Krabice s kolem mohla vážit maximálně 20 kg a zavazadlo na palubu 5 kg. Každý kilogram navíc by stál 1700 Kč. Vždyť jen za zpáteční letenku jsem dal 37000 Kč. Celkově mne ta australská legrácka přišla více jak 80 tisíc korun. Pravdou je, že jsem se ale prolétl třiadvacet hodin čistého času. Osmihodinový časový posun dopředu mne na tři dny absolutně zničil. Ani jsem netrénoval, absolutně vyřízený. Teprve následně jsme čtyři dny dvoufázově trénovali. Kolem 50 km na kole a 15 km běh. Další trénink již pouze jednofázový. Ohromně jsme se s MÍROU doplňovali. Materiálno zajišťoval on, duchovno bylo zase v moji režii", vzpomíná na Austrálii MIROSLAV KRSEK.

Start závodu byl krátce před osmou hodinou ranní (u nás bylo před půlnocí). Několik veteránských kategorií startovalo společně kolem 90 závodníků. Běželo se na pětikilometrovém okruhu, kilometr tráva, ostatní asfalt. První rovinatý běh měřil 10 km. 40 km cyklistiky bylo rozděleno do čtyřech okruhů velice kopcovitý a technicky náročný, závěrem běželi duatlonisté jeden pětikilometrový okruh. "Běželo nás víc pohromadě, ani jsem nevěděl jak na tom po první disciplíně jsem. Nakonec to bylo pouhých 5 vteřin před Angličanem DOEM. Na kole se mi podařilo náskok zvyšovat, před Novozélanďanem THOMSONEM jsem získal dvouminutový náskok. Poslední běh již jsem rval co to šlo. Tušil jsem sice, že si do Lukové přivezu šestý titul mistra světa, oficiální výsledky jsem se dozvěděl až druhý den odpoledne. Pochopitelně jsem měl z vítězství ohromnou radost. Bohužel ji kalila tragédie, která potkala mého kamaráda MÍRU VRAŠTÍRA. Pár kilometrů po zahájení cyklistické části mu upadla kladka napínající řetěz přehazovačky a závod musel ukončit. To se ví, že byl nesmírně zklamán. Celoroční poctivý trénink, čas i velké peníze, vše přišlo najednou vniveč. Podobně dopadl i FILIP OSPALÝ, ten měl ve druhém cyklistickém okruhu kontakt se soupeřem, rozbil přední kolo a konec. Duatlonistka FRINTOVÁ vzdala v prvním desetikilometrovém běhu pro křeče. Naštěstí se dařilo JAROSLAVU KADLECOVI z Hradce Králové se kterým jsme se před závodem seznámili. Doprovázela ho dcera. Jejich známí Čechoaustralani žijící zde 30 let nám hodně pomohli s orientací v terénu. JARDA obsadil v kategorii 75 -80 let 5. místo na světě v čase 4 hodiny 2 minuty. Moc jsme mu gratulovali. Slavnostní vyhlašování výsledků proběhlo až v neděli po závodě juniorů a Elite. Hala pro 5 tisíc lidí, jen duatlonistů bylo více jak 1500. Nádherná atmosféra. Při České hymně mi vlhly oči, šampáňo jsme ale vypili až u stolu. Oplácávali mne Američané, domácí borci i naše výprava byla nadšená. S letošními výkony jsem zkrátka maximálně spokojen", přiznává MIREK KRSEK."Teprve následně jsem si mohl vychutnat překrásné přírodní scenérie, navštívili jsme několik velice zajímavých parků. Nešťastného kamaráda se mi bohužel nijak zvlášť rozptýlit nepodařilo", dodává MIREK KRSEK. Do Lukové dorazil šestinásobný mistr světa v duatlonu 29. září.

"I když se léčitelstvím intenzivně zabývám řadu let sám jsem se kolikrát cítil ze všech těch tréninků a závodů unaven. Vloni na začátku prázdnin jsem začal na zahradě s výstavbou pyramidy a sauny v jednom. Základnu má 6x6 m, vysoká je 4 metry. Strany jsou přesně orientovány. Kříž na střeše symbolizuje protnutí dvou cest či energii. Horní část pyramidy je spojená s kosmem, je vysušující, spodní spojená se zemí je urychlující. Byl jsem přesvědčen, že mi pyramida pomůže na astma i s dalšími neduhy a také ano", vysvětluje léčitel MIROSLAV KRSEK. "Lehnu-li si do vrchní části pyramidy hlavu na sever, nohy na jih, klesne mi po hodině ležení spodní tlak a puls o deset, vrchní zůstává stejný. Do normálu se vše vrací tak po dvou až třech hodinách. Většinou zde odpočívám hodinu denně, před závodem i tři. Občas tu i čtyři hodiny v noci spím. V čermenské sauně jsem zpočátku vydržel 15 minut a dále dvakrát i třikrát po 7 minutách. Ráno jsem byl jako zmlácený. Ve své sauně si hovím minimálně sedmkrát po čtvrt hodině a ráno jdu naprosto čiperný trénovat. To jsou čáry viď. Však to mám také všechno obloženo zázračnou olší", hladí otcovsky stěnu pyramidy. "To je ale povídání na mnoho hodin, nech to radši na příště", dodal sportovec, řezbář, sportovní masér a léčitel MIROSLAV KRSEK.


^nahoru^

Orlich Přivezl Bronz z mistrovství ČR

V sobotu 7, května odstartovalo za chladného počasí v Březové u Karlových Varů mistrovství ČR v terénním duatlonu. Na startu se ve 14 hodin postavilo 70 závodníků. Čekalo je nejdříve 6 km běhu včetně brodu v jedenáct stupňů teplé říčce Teplá, následovalo tvrdých 22 km cyklistiky v karlovarských kopcích, velice náročné lesní terény i pro horská kola, závěr patřil tříkilometrovému běhu.

Vítězem mistrovství ČR v terénním duatlonu, zařazeném do seriálu "BRAVE XTERA CZECH TOUR CSECH 2005", se stal TOMÁŠ JIRÁNEK (1:39:18) Polar. Kategorii mužů do 30 let vyhrál PETR KASL (1:41:43) Kama Racing Team.

Veterány 30-39 let vyhrál VÁCLAV METLIČKA (1:40:33)Radsport, na pěkném ač nemedailovém místě dojel JIŘÍ KAŠPAR (1:51:36) CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí.

Nejrychlejším veteránem kategorie 40-49 let byl IVO GRABMÜLLER (1:48:31) České Budějovice, bronzovou medaili vybojoval neúnavný ústecký biker PETR ORLICH(1:52:06) CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí.

Mistryní ČR se stala Jihočeška ŠÁRKA GRABMÜLLEROVÁ (2:01:34) České Budějovice.


^nahoru^

Traťový rekord Tomáše Stránského se po 23 letech ani nezachvěl

Dvaašedesát odvážných cyklistů se v neděli 8. května nezaleklo zrůdného květnového počasí (30C, vichřice, déšť) a vydalo se na znovu obnovenou časovku do vrchu na Andrlův chlum. Závod pořádal místní oddíl CTC FORT SMC ve spolupráci s Městem Ústí nad Orlicí. Velká cena města Ústí nad Orlicí byla zároveň čtvrtým závodem Extraligy Masters 2005, open závod pro veřejnost všech věkových kategorií startoval od 10 hodin. Délka 3 800 m, převýšení 242 m.

Kategorie M19: Nejlepšího času dosáhl JAN ŠNAJDR (9:53,65) HIC Markus. Traťový rekord TOMÁŠE STRÁNSKÉHO z roku 1982, který má hodnotu (8:59,9) se však ani nezachvěl. 2/JIŘÍ STRÁNSKÝ (10:20,04) Cyklo Stratílek; 3/ PETR NOVÁK (10:56,21)KC Nové Strašecí. Kategorie M 30: 1/ MARTIN ŠLÉGL (10:41,56)Liberec; 2/ RADOVAN PAUKRT (10:43,35); 3/ ROMAN KUPKA (10:44,32), oba CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí. Kategorie M 40: 1/ JIŘÍ BOŠTÍK (10:20,61) Cyklo Stratílek; 2/ MARTIN WÜRZ (11:07,11 Liberec; 3/ MILOŠ MAYER (11:26,07) Polička. Kategorie M 50: 1/ JOSEF BURGR (10:51,04)HIC MARKUS; 2/ LUDVÍK KILLINGER (10:52,87) Březová; 3/ JAROSLAV PAŘÍK (11:31,30) Pardubice. Kategorie M 55: 1/JIŘÍ KASAL (11:13,15 Bike Sport; 2/ LUBOMÍR NOVÁK (11:19,03) Znojmo; 3/ DALIBOR KVASNIČKA (11:45,70) Trutnov. Kategorie M 60: 1/MIROSLAV ŠUSTR (12:03,9) Tábor; 2/ALOIS MAZEL (13:09,59) Znojmo; 3/ VRATISLAV KUBEŠ (14:15,39) HIC MARKUS. Kategorie M 65: 1/ MILAN MATTUŠ (14:51,00) Pardubice; 2/PETR BAUER (14:55,72) Příbram. Kategorie M 70: 1/ LADISLAV BLAŽEK (17:01,55) Vratislavice; 2/ JAROSLAV VEJVODA (17:13,89) Praha.

OTEVŘENÝ ZÁVOD: M 1: 1/ JOSEF DOLEČEK (10:45,13) CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí; 2/ KAREL HRTMAN (11:54,11) Ústí nad Orlicí. M 2: 1/PAVEL SAMEK (13:26,61) CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí; 2/ VLADIMÍR ROHÁČEK ( 14:10,54) Ústí nad Orlicí; 3/ JAN KETZL (15:25,34) Králiky. Ž 1: 1/ HANA SAMKOVÁ (26:20,04) CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí; Ž 2: 1/ LEA JOHANIDESOVÁ (13:46,06) Stratílek Litomyšl; D1: KRYŠTOF VOŇKA (15:50,52) Trutnov; D 2: 1/ TOMÁŠ KADEŘÁVEK (13:06,00) CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí.

Deset borců s nejlepšími časy se probojovalo do závěrečné finálové jízdy s hromadným startem. Tři z nejlepší desítky byli natolik promrzlí, že se nakonec této pocty vzdali. Hvězdná sedmička odstartovala ve tři čtvrtě na tři, cílovou pásku pod turistickou chatou Hvězda nejrychleji protnul JIŘÍ BOŠTÍK z Litomyšle, těsně stíhaný ROMANEM KUPKOU z pořádajícího oddílu CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí. Třetí skončil "Kladeňák" JAN ŠNAJDR z týmu HIC MARKUS.

Vyhlášení výsledků probíhalo v příjemně vytopené chatě Hvězda, ceny nejlepším předával starosta města Ústí nad Orlicí pan JIŘÍ ČEPELKA. Originální poháry vyrobila firma KERAMIKA Procházka, špičkový rám RO. ALEX pro vítěze finálové jízdy věnoval hlavní sponzor oddílu firma FORT FRAMES. Tři nejrychlejší finalisté obdrželi již před chatou poháry věnované šéfem Autoklubu MIROSLAVEM URBANEM. Velký zájem byl o bohatou tombolu, hlavní cenou bylo horské kolo FORT věnované firmou MRÁZ Lanškroun.

Velký dík patří řádně promrzlým pořadatelům, kteří se svého úkolu zhostili na výbornou. Jak trefně poznamenal ředitel závodu JINDŘICH ŠEBEK: "Máme alespoň jistotu, že v příštích ročnících již horší počasí být nemůže a naší časovku na Andrlák vezme na vědomí i ústecká veřejnost, jak tomu bylo dříve".


^nahoru^

Veterán Orlich Přivezl stříbro

V neděli 15. května se postavilo pětašedesát bikerů na start velice náročné horské časovky Desná - Dlouhé Stráně. Trať dlouhá 9 100 metrů měla převýšení 675 metrů, nejvyšší bod trati byl ve výšce 1 122 metrů nad mořem.

Vítězem se stal JAN FIŠNAR (32:30) Desná; 4/ JAROSLAV KULHAVÝ (33:56) Michelin Team; 7/ JAN VAŇOUS (36:12) Felt; 13/ JAN DOUTNÁČ (39:18) Felt. Poslední tři jezdci jsou z Ústí nad Orlicí.

Veteráni: 1/ MARTIN VALA (36:00 Rýmařov; 2/ PETR ORLICH (38:00; 3/ MIROSLAV KRSEK (38:50), oba CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí.


^nahoru^

Kupka druhý v Hodkovicích

V Hodkovicích nad Mohelkou se jela 30. dubna osmnáctikilometrová časovka na trati Hodkovice - Český Dub a zpět.

Kategorii M30 b vyhrál JAKUB SVOBODA (23:41) KC Kooperativa Liberec před ROMANEM KUBKOU (24:34). Pátý nejlepší čas kategorie dosáhl RADOVAN PAUKRT (25:25), oba CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí. Kategorii B vyhrál JIŘÍ BOŠTÍK (24:17) Cyklo Stratílek Litomyšl.


^nahoru^

Duatlonista Kašpar v první osmičce

Občanské sdružení "Jihočeští taťkové" bylo pořadatelem prvního závodu třetího ročníku seriálu "BRAVE XTERRA CZECH TOUR". Vltavotýnský duatlon startoval v sobotu16. dubna. První i druhý běh měřil 3 500 m městem s převýšením 75 metrů. Trať pro horská kola měřila 20 km ve dvou okruzích a pohybovala se od 5 do 110 metrů od hladiny Vltavy převážně náročným lesním terénem.

Zvítězil FRANTIŠEK ŽILÁK (1:31:26) Cyklomax; 2/ PETR KASL ( -04:02) Racing; 3/PAVEL JINDRA ( -06:21) Labe Tri Club. Pěkného úspěchu dosáhl závodník ústeckého CTC FORT SMC JIŘÍ KAŠPAR, který skončil v tvrdé konkurenci na pěkném 8 místě, se ztrátou (-13:24) na vítěze.


^nahoru^

Duatlonisté z Fortu Přivezli medaile z Místrovství ČR

V sobotu 30. dubna proběhlo v Dobřanech u Plzně mistrovství ČR v duatlonu. Závodníci běželi 6,8 km, následovalo 28 km cyklistiky a závěrečný 3,4 km dlouhý běh.

MUŽI K 23. 1/MICHAL GONDEK (1:15:17) Racing. Muži 24-29 let . 1/ FILIP OSPALÝ (1:13:03) Olympo. MUŽI 30-34 LET: 1/ ALEŠ PALKO (1:16:19) Znojmo; 2/TOMÁŠ JIRÁNEK (1:19:14,2) Mladá Boleslav; 3/ JIŘÍ KAŠPAR (1:21:049,9) CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí. MUŽI 45-49 LET: 1/ STANISLAV CIBULKA (1:21:02) Plzeň; 2/JINDŘICH ŠEBEK (1:21:11) CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí; 3/LUDĚK ŠEVČÍK (1:22:02). MUŽI 50-54 LET: 1/ JAROSLAV KRSEK (1:22:10,5) CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí; 2/ MIROSLAV VRAŠTIL (1:25:13) Olomouc. MUŽI 55 a více: 1/MIROSLAV KRSEK (1:22:00) Luková. ŽENY K 23: 1/ VENDULA FRINTOVÁ ( 1:24:19,5) Olympo. ŽENY 20-29 LET: 1/ JANA JIROUŠKOVÁ (1:25:30,6) CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí; 2/ EVA NOVÁKOVÁ (1:31:12,2) VŠ Plzeň.

Soutěž družstev vyhrál RACING TEAM, před TTK Slavia VŠ Plzeň, pro vynikající bronzové medaile vystoupali duatlonisté ústeckého CTC FORT SMC.


^nahoru^

Martinův Novozélandksý IRONMAN

Začátkem března se jel 21. ročník "BONITA IRONMAN NEW ZEALAND" nejstarší kvalifikační závod série IRONMAN, co se mezinárodní účasti týče, řadí se těsně za HAWAI. Letos se na start postavilo 1200 "železňáků" z 39 zemí. V startovní tlačenici byl i závodník ústeckého FORTU MARTIN LIPENSKÝ. Svého šestnáctého "železňáka" dokončil v naprosté pohodě. Konec konců, tak to alespoň vyplývá z jeho reportáže.

Do Taupa jsme přijeli ve středu a bydleli na jižní části jezera v Turangi. Ve čtvrtek jsem se zaregistroval, večer byla pasta party. V pátek ráno rozprava o závodě, pak jsem dal věci do depa, v poledne zašel na přednášku "JAK CO NEJLÉPE ZÁVODIT V TAUPU" od místního renomovaného odborníka JONA ACKLANDA a odpoledne už jsem jen odpočíval. Večer jsem si dal tradiční meditační procházku, kratší spánek a sobota pro mne začala ve 3.59 ráno. Před 7. hodinou přijely maorské kanoe a uvítaly nás tradičním bojovým pokřikem. V 7 byl start, ještě za šera.vzduch byl ráno docela chladný, kolem 12 stupňů, ale voda v pohodě 20 stupňů.z plavání jsem měl docela respekt [v Tauranze na Half Ironmanovi jsem se málem utopil a musel na 2 min na surf záchranáře], ale bylo dost místa a lidi asi taky docela rozumný. Plaval jsem v pohodě za hodinu šest minut, absolutní spokojenost [za týden jsem natrénoval 2-3 km, někdy ani to ne, zato vše v řece]. Do depa se běželo dobrých 400m, závěr kopec a schody, to jsem zvládl i s převlekem za 5.41 min. A hurá na kolo.z Taupa se stoupalo na náhorní planinu nad město, pak mírnější delší klesání a zvlněným profilem na obrátku, celé se to jelo dvakrát s malou změnou ve 2. kole. První hodinu byla nahoře mlha a neskutečná kosa [podle mne jsem viděl na trávě šedivák, určitě míň než 5 stupňů], nemohl jsem si vůbec nahmatat jídlo v kapse a sotva udržel řidítka, pak zasvítilo slunce a bylo fajn. Jel jsem si svoje tempo, celou dobu kolem 32.5 km/h, na rychlejší jsem neměl kvalitu natrénovanou. Jedl jsem tyčky pro 4 od pořadatelů, občas banán a kolem 150 kilometru kousek chleba s máslem a olivovou pomazánkou, pil jsem svůj power line, trochu pro 4 a trochu vodu [ke konci]. Nejtvrdších bylo posledních 20 km [157.-177. km], do kopce proti větru, bylo těžké udržet 20km/h., presto jsem se pořád posouval dopředu. Po vodě jsem byl asi 435, po kole kolem 255. místa. Tady to kolo moc nejede k vůli hrubému povrchu, přestaneš šlapat a za chvíli stojíš. Na běh jsem vybíhal těsně před 14. hodinou, to už bylo dost vedro a slunce pražilo, pro mne to nebyl až takový problém, pouze jsem musel dávat pozor na pravidelné pití. Trať byla asi 10 km tam a zpět dvakrát s počátečním náběhem. Hodně kopcovitá, pořád nahoru a dolu, různé sklony různé délky, pouze u 2. otočky byly asi 2km po rovině. První pětku jsem šel za 23.30 minut, pak už vše za 25minut, ale držel jsem rytmus - kratší kroky, což bylo na této trati klíčové. Diky tomu jsem to celé běžel bez zastaveni [i všechny občerstvovačky] a ani mě moc nebolely nohy a kopce jsem byl schopen vyběhnout až do konce. Jedinou menší krizi jsem měl kolem 20.až 22. km, ale dal jsem přísun energie a pak už to bylo dobré. Posledních 6 km lehké náznaky křeče, ale měl jsem solný roztok a udržel to pod kontrolou. Ve 2. půlce běhu jsem se dostal před hodně lidí, na 32.km bylo mírnější 500m dlouhé stoupání, tady jsem předbíhal tak 20 lidi a skoro všichni šli. Nakonec jsem doběhl s úsměvem za 3.40.23, celé za 10.36.56 a sto pětapadesátý. Celkově [ze 1200] a 28. v AGE GROUP [z 204]. Na startu bylo asi 1200 lidi ze39 států. PAVEL NOVÝ jel výborně kolo za 5.48, na první otočce mne trochu stáhl, ale viděl jsem ze běží s větším úsilím než já, na půlce už jsem na něj naběhl pár minut a pak se zlomil a odchodil to za 4.24, celkem za 11.29. Nebyl jediný, veterán KEN GLAH dvojnásobný vítěz závodu z let 92,93, šel maratón za 7 hod., ale dokončil za 13 hod - byl to jeho 48. Ironman... Švédové BJORLING a ANDERSON, loni 2. a 3. celkově, doběhli spolu za 10.47, předbíhal jsem je pár km před cílem. Ale dokončili, i o tom je Ironman, a tady to mělo sportovního ducha. Atmosféra na běhu byla nejlepší, co jsem kdy zažil, diváků mraky a skoro každý na mne volal mým jménem, měli jsme ho na čísle, hodně to povzbudilo. Měl jsem tu kamarády z práce - Čechy, a JANU s ARONEM a HONZOU. To nejlepší na konec, vyhrál CAMERON BROWN za 8.20 - novy traťový rekord, po páté v řadě. V ženách JOANNA LAWN [Nový Zéland, 5. na Hawaii] za 9.30. Třetí Čech HONZA HAVLIČEK jel výborně - 10.16, 3. místo v kat. 45-49 a postup na Hawaii. Vítězem jeho AGE GROUP byl SCOTT MOLINA, vítěz Hawaie z roku 88, tady jel pod 9.30. HONZA je vynikající cyklista, byl dvakrát na X TERE na Hawaii. Měl z nás nejlepší přípravu co se týče kvality [nejdříve na Kypru, pak 5 týdnů na Novém Zélandu kombinoval to se studiem angličtiny] já bych na postup na Hawaii potřeboval čas 10.03 a na to nemám. Při práci 55-60 hod. týdně s jedním volným dnem jsem zajel své maximum. Měl jsem to celé pod kontrolou, vychutnal jsem si závod, ale na lepší výsledek bych potřeboval více a hlavně rychleji jezdit na kole a to se nedá, když je člověk utahaný z práce. V neděli jsem si zašel ještě na jednu přednášku a večer byla večeře pro závodníky a vyhlášení vítězů. Do Opotiki jsem dorazil v pondělí večer stopem a teď relaxuji.

Tolik MARTIN LIPENSKÝ šestnáctinásobný "Železný muž". Pochopitelně že zdraví všechny ústecké kamarády a "FORŤÁKY" zvlášť. Se skromností sobě vlastní MARTIN pomlčel o tom, že kromě náročné práce a tvrdého tréninku udělal ze své věrné přítelkyně maminku. Tak ať se mladému "Železňáčkovi Lipeňáčkovi" daří.


^nahoru^

Dvaatřicátý "Andrlák" pro Kratochvíla

Dvaatřicátý ročník "Běhu na Andrlův chlum" připadl letos na sobotu 8. ledna. Akci pořádá atletický oddíl TJ Jiskra Ústí nad Orlicí, je součástí ISCAREX poháru 2005 a Orlické běžecké ligy mládeže. Na startovní čáru u restaurace Mendrik se postupně postavilo 106 běžců ve 14 kategoriích. Trať měřila 2,5 km s převýšením 209 metrů. Cíl byl u turistické chaty HVĚZDA na Andrlově chlumu. Nejrychleji trať proběhl MILOŠ KRATOCHVÍL Jiskra Ústí nad Orlicí(8:57,60). O sedmnáct vteřin zaostal za traťovým rekordem MIROSLAVA VÍTKA Z ROKU 1998.

Nejmladší žáci: 1/ JAKUB BERAN (15:42,70); 2/ PETR KUBELKA (16:00,20) Jablonné nad Orlicí); 3/ JAN VENCL (16:39,10) Jiskra Ústí nad Orlicí.
Mladší žákyně: 1/ ŽANETA WINKLEROVÁ (17:54,10) Jiskra Ústí nad Orlicí; 2/ LUCIE MATĚJKOVÁ (17:54,50) Albrechtice; 3/ KRISTÝNA ŠEDOVÁ (18:00,70) Jiskra Ústí nad Orlicí.
Mladší žáci: 1/JAKUB SIEGEL (11:37,10) AC Choceň; 2/ MICHAL NERUDA (13:09,30) SKI Česká Třebová; TOMÁŠ KABRHEL (13:12,30) Litomyšl
Starší žákyně: 1/VERONIKA KARLOVÁ (13:40,50) Nový Věk triatlon;
Starší žáci: 1/ TOMÁŠ VEČEŘE (10:24,20) Atletika Polička
Dorostenci: 1/ ONDŘEJ JENÍČEK (10:24,50) CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí; 2/ KAREL SEJKORA (10:31,60) Polička; 3/ RADEK HÜBL (10:52,10) Jiskra Ústí nad Orlicí
Dorostenky: 1/ BARBORA KOVÁŘOVÁ (15:23,20); 2/ TEREZA ADÁMKOVÁ (15:32,70; 3/ ANNA ZÁVESKÁ (15:53,70) všechny Jiskra Ústí nad Orlicí.
Junioři: 1/ JAN KUBÍČEK (10:22,40) Litomyšl; 2/ JOSEF SIEGEL (11:23,20) Choceň; 3/ MARTIN MORAVEC (12:04,50) Jiskra Ústí nad Orlicí.
Juniorky: 1/RENATA PAĎOUROVÁ (14:54,20) ISCAREX Česká Třebová; 2/ VERONIKA DEÁKOVÁ (15:44,20) Jiskra Ústí nad Orlicí
Muži "A": 1/ MILOŠ KRATOCHVÍL (8:57,60) Jiskra Ústí nad Orlicí; 2/ PAVEL DOBŠÍČEK (9:40,12) SK Hronov; 3/ JOSEF DOLEČEK ( 10:03,30) CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí; 7/ MICHAL ŠEBEK (10:28); 8/ JIŘÍ KAŠPAR (10:30,2) oba FORT Ústí nad Orlicí; 15/ ONDŘEJ BEZDÍČEK ( 11:34,9) Jiskra Ústí nad Orlicí.
Muži "B": 1/ALEŠ STRÁNSKÝ (10:01,50) ISCAREX Česká Třebová; 2/ ZDENĚK KAŠPAR (10:38,60) CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí; 3/ BŘETISLAV POKORNÝ(10:64,90) Byšice; 6/ JIŘÍ MARTINÁK (11:36,8) CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí; 8/ PAVEL JENÍČEK (12:40,0 HK Ústí nad Orlicí; 13/ MARTIN KOUDELKA (15:05,5) Jiskra Ústí nad Orlicí
Muži "C": 1/ MIROSLAV KRUPIČKA (11:37,8) Jiskra Ústí nad Orlicí ; 2/ JAROSLAV KRSEK (11:54,2) CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí; 3/ MIROSLAV ČERV (11:59,9) Atletika Polička; 4/ JAROSLAV ŠAFÁŘ (12:41,3), 19/ JAROSLAV HRDINA (20:40,5), oba Ústí nad Orlicí. Nejstarším běžcem byl JIŘÍ SOUKUP (19:44,2) TJ Liga 100 Hradec Králové, ročník 1927
Ženy "A": 1/ MICHAELA MERTOVÁ (13:00,4) Albrechtice; 2/ nevidomá běžkyně MIROSLAVA SEDLÁČKOVÁ (13:17,9) Spartak Praha 4, vodiče ji dělal ROBERT KRUPIČKA; 5/ PETRA ŠTĚRBOVÁ (16:55) TJ Jiskra Ústí nad Orlicí
Ženy"B": 1/ EVA JIRÁSKOVÁ (13:47,7) ISCAREX Česká Třebová; 3/ HANA JENÍČKOVÁ (17:52,0) HK Ústí nad Orlicí
"Od přátel běžců jsem toho slyšel o Běhu na Andrlův chlum mnoho. Poprvé jsem si tuto pěknou trať vyzkoušel v létě 2002 od Mendriku až ke "Stříbrné krasavici". První ostrý start jsem sbsolvoval 3. ledna 2004 na zledovatělé trati. Předcházející rok jsem měl naplněný početnými starty a tak ani tretry s hřebíky mi mnoho nepomohly. Dosaženým časem (21:11,2) jsem nijak nadšen nebyl. Vloni na podzim ve mně uzrála myšlenka, že bych již mohl pomalu přestoupit do atletického důchodu a přijmout jen částečný úvazek omezením počtu startů. Obvykle jsem třeba před nedělní Velkou Kunratickou běhal v sobotu Dlouhými záhony v Úpici. Tentokrát jsem již neběžel, ale jen jako dopisovatel novin jsem přišel komentovat závod a zakončení Českého poháru v bězích do vrchu. Poznal jsem blahodárný účinek nabrání sil odpočinkem a svému věčnému soupeři MILOŠI ELISOVI z Vraného nad Vltavou stejného roku narození se mnou jsem poodskočil o dvacet sekund. Tak i na letošní "Běh na Andlův chlum" jsem byl v dobré pohodě. Silvestrovské běhy jsem vynechal, běžel jsem pouze "Novoroční běh Dr,JOSEFA POPĚTE v Chrudimi. Pracoval jsem i na taktickém rozvrhnutí sil. Od Mendriku byla nasazena rozumná rychlost či spíše pomalost, ušetřené síly se velice hodily. Absolutní čas, který jsem na Andrlově chlumu zaslechl ve mně vzbudil naději na zlepšení běžeckého času snad o minutu. přesný čas neznám, nemohu čekat na vyhlášení výsledků. Spěchám na rychlík do Pardubic, abych stihl prezentaci tradiční zimní plavby v Labi. Mrzí mne, že jsem ani nestačil poděkovat pořadatelům za perfektně připravený závod. Opět jsem prožil neopakovatelný den." Tolik osmasedmdesátiletý veterán JIŘÍ SOUKUP v sobotu 8. ledna 2005 v poledne na ústeckém vlakovém nádraží. Přesná hodnota jeho dosaženého času byla (19:44,2) minuty. Proti loňskému času (21:11,2) tedy zlepšení výrazné….

*************************************************************************************
^nahoru^

Sto padesát šest "beden" pro Ústecký FORT SMC 2004

Členové oddílu CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí se sešli první listopadový pátek v bowlingové herně Výzkumného ústavu bavlnářského, aby zhodnotili letošní sezónu. Byla již osmá a opět velice úspěšná. "Forťáci" se věnují triatlonu, duatlonu, běhům do vrchu i mimo dráhu, ultramaratonům, cyklisté se zúčastňují časovek, silničních závodů i náročných maratonů horských kol.

V úvodu slavnostního setkání přivítal přítomné členy i vzácné hosty z řad sponzorů "hrající kapitán" JINDŘICH ŠEBEK. Právě všem sponzorům týmu CTC FORT SMC poděkoval za jejich finanční i materiální pomoc. Členové oddílu letos startovali na 384 závodech, z toho jich 72 vyhráli. Zlato brali na ME i IRONMANU, vybojovali 4 tituly mistra České republiky, osmkrát byli nejlepší v závodech Českého poháru. Stříbrných medailí mají rovných padesát, čtyřiatřicetkrát skončili bronzoví. Bramborových medailí přivezli 34 a pátých míst 32. Sto padesát šest umístění na bedně si pochvalovali jak funkcionáři oddílu, tak i sponzoři.

K očekávaným bonbónkům Forťácké výroční schůze patří i předávání cen nejlepším závodníkům sezóny. Klubová soutěž má každý závod bodovaný podle důležitosti a umístění. Nejlepším mužem sezóny 2004 se stal MICHAL ŠEBEK (659,5 bodu); 2)PETR ORLICH (623 b.); 3)JAROSLAV KRSEK (607); 4)JINDŘICH ŠEBEK (606); 5)VÁCLAV GLASER (592); 6)ZDENĚK KAŠPAR (587); 7)JIŘÍ KAŠPAR (578); 8)ONDŘEJ JENÍČEK (554); 9)RADOVAN PAUKRT (546); 10)MARTIN LIPENSKÝ (545). Ústecká firma "KERAMIKA PROCHÁZKA" věnuje každoročně pohár za čin roku. Z rukou generálního sponzora Ing.PAVLA SAMKA z ústecké firmy FORT FRAMES ho převzal "Železný muž" MARTIN LIPENSKÝ, kterému se letos podařilo vyhrát ČESKO-SLOVENSKÝ pohár v dlouhém triatlonu. Objevem roku 2004 se stal talentovaný cyklista JIŘÍ KAŠPAR. V letošní sezóně dosáhl nejvýraznějšího výkonnostního posunu. Na konci své zprávy o činnosti přislíbil kapitán oddílu JINDŘICH ŠEBEK, že i v sezóně 2005 udělají "Forťáci" vše proto, aby byly jejich modré dresy na nejvyšších stupních.

"Dovolte, abych vám za všechny sponzory i naši firmu poděkoval za vzornou reprezentaci, a popřál vám do nadcházející sezóny pevné zdraví a také to nezbytné štěstíčko," řekl generální ředitel ústecké firmy FORT FRAMES PAVEL SAMEK. V samotném závěru oficiálního jednání poděkoval JINDŘICH ŠEBEK za finanční podporu i Městu Ústí nad Orlicí. Oznámil též, že letošní kritérium ulicemi města bylo poslední. V roce 2005 chce CTC FORT SMC navázat na hvězdné tradice cyklistických závodů na Andrlův chlum a uspořádat květnovou časovku do vrchu.


Ocenění "Forťáci" (foto M. Richter)

^nahoru^

Orlich prohnal mladé bikery přes Pustinu

V sobotu 23.října se jel ve Zborově druhý ročník velice náročného duatlonového závodu ICE - MAN. Desítky odvážlivců se postavily na start pětikilometrového běhu, cyklistická trať měřila 26km, duatlon byl ukončen čtyřkilometrovým během. Závodníci neměli o poznávací činnost nouzi. Úvodem si vyběhli na známý kopec Háječek, podívali se na něj i na horských kolech, jakož i do Horních Studének, k rybníku Sychrovu, následoval náročný výjezd na nejvyšší místo trati Pustinu (626m.n.m.). Bahnitý terén zavedl bikery také na Olšanskou Horu.

Vynikající výkon předvedl závodník ústeckého CTC FORT SMC PETR ORLICH. V celkovém pořadí obsadil druhou příčku (1:47:16), hned za PAVLEM VOŠICKÝM ze Šumperka (1:45:08).

Hlavní kategorii mužů vyhrál VOŠICKÝ (1:45:08) SK Dama Sport Šumperk. 2)VLADISLAV KULÍK (1:50:10) CK Morava, 3)ROSTISLAV NÉTEK (1:51:50) Šumperk.

Veteránským králem se opět stal PETR ORLICH (1:47:16) CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí. S více jak osmiminutovou ztrátou dojel druhý PAVEL ŠEVČÍK (1:55:29) Opava, 3)JIŘÍ LEICHT (2:02:28) ASPV Těchonín.

^nahoru^

Veterán Orlich vyhrál Soběšickou Muldu

Společnost DEFEKT byla pořadatelem 8.ročníku tradičního závodu horských kol "AUTHOR SOBĚŠICKÁ MULDA 2004". Atraktivní a dobře zabezpečená trať v lese mezi Lesnou a Soběšicemi přilákala na start 259 bikerů. Pětikilometrový závodní okruh byl veden po nezpevněných lesních a polních cestách, s převýšením 166 metrů. Rychlé sjezdy střídaly technické výjezdy, pro diváky byl velice atraktivní "padák". Na povrchu nechyběly kameny, bláto, listí ani kořeny.

Kategorii mužů (30km) vyhrál JAN JOBÁNEK (1:16:09).

Rovněž veteráni absolvovali šest kol tedy 30km. Suverénním způsobem zvítězil PETR ORLICH (1:26:09) CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí. Druhý dojel DALIBOR UHER (1:30:57), třetím nejrychlejším veteránem byl DRAHOMÍR POSPÍŠIL (1:33:53)

^nahoru^

"FORŤÁCI" přivezli šest pohárů

Neděle 17. října byla velkým svátkem pro ústeckou stáj CTC FORT SMC. V pražském Hotelu DIPLOMAT byla slavnostně zakončena sezóna 2004 s vyhlášením Českého poháru jednotlivců a družstev v triatlonu a duatlonu a Českého poháru v dlouhém triatlonu. a kvadriatlonu.

Zlatý pohár za celkové vítězství v triatlonu kategorie 30-40 let si přivezl VÁCLAV GLASER, v ženách vyhrála suveréně Český triatlonový pohár JANA JIROUŠKOVÁ. Stříbrný pohár za duatlon si přivezl JAROSLAV KRSEK kategorie 50-60 let, když zlatý téže kategorie vyhrál jeho bratr MIROSLAV KRSEK. Bronzový duatlonový pohár převzal z rukou Ing. MICHALA SLABEJE pověřeného vedením Českého svazu triatlonu MICHAL ŠEBEK v kategorii do 23 let. mezi duatlonisty dorostenci skončil celkově třetí ONDŘEJ JENÍČEK a i on obdržel krásný pohár ze stejného kovu. Výrazným kolektivním úspěchem oddílu CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí bylo celkově druhé místo v soutěži duatlonových družstev České republiky. Stříbrný pohár převzal "hrající" kapitán oddílu JINDŘICH ŠEBEK.

^nahoru^

Železňák Lipenský vyhrál Česko-Slovenský pohár

Vyhrát Česko-Slovenský pohár "Železných mužů" oficiálně v dlouhém triatlonu, to je snem mnohého českého triatlonisty. Letos si ho splnil nesmírně cílevědomý a houževnatý závodník ústecké stáje CTC FORT SMC MARTIN LIPENSKÝ. Tento husarský kousek se mu povedl po absolvování IRONMANŮ v Otrokovicích (MORAVIAMAN) a v Nitře (SLOVAKMAN), jediných dvou závodů "Železných mužů" v České a Slovenské republice. Součet dosažených časů z obou závodů měl MARTIN LIPENSKÝ (20:15:59). Druhý PAVEL NOVÝ z Teplic měl časy (20:24:27). O velké překvapení v rodině českých IRONMANŮ se postaral další borec ústeckého CTC FORT SMC DAVID POLÁK. Skončil celkově pátý (22:32:50).

Dva týdny před Nitrou 24. července, proběhlo v Sadské Mistrovství ČR v dlouhém triatlonu na trasách (3-130-30), kde pochopitelně MARTIN LIPENSKÝ nemohl chybět. Tři kilometry plavali závodníci ve třech okruzích vždy s výběhem, 130 km cyklistiky bylo rozděleno v pěti rovinatých okruzích, život znesnadňoval cyklistům nepříjemný vítr. Zde již MARTIN mnohé soupeře předjel. Třicetikilometrový běh rozběhl rychle a zvolené tempo se snažil udržet. mezičasy 5 km (20:42), 10 km (42:25), 21 km (1:31:16), poslední tři kilometry přece jen trochu zvolnil, s dosaženým časem (2:15:52) byl však velice spokojený. Celkovým vítězem "CZECHMAN TRIATLONU 2004" v Sadské a mistrem ČR se stal LUKÁŠ VROBEL (5:53:40) Zlín, stříbro bral Pražák PETR VABROUŠEK (5:53:40) a bronz vybojoval pardubický závodník jezdící v dresu IRONMAN Sudoměř PAVEL KAŠPÁREK (5:54:09). MARTIN LIPENSKÝ dojel v kategorii 35-39 let pátý (6:40:44), celkově skončil jedenadvacátý, i jeho kolegové z ústeckého FORTU si vedli dobře, 31. VÁCLAV GLASER (6:58:57), čtvrtý v kategorii 30-34 let, 35. MIROSLAV KOCLÍŘ (7:04:29), šestý v kategorii 30-34 let, bez přípravy si závod zmákl i JOSEF DOLEČEK (7:25:26), který doběhl dvaapadesátý. Na startu byla celá česká špička.

"SLOVAKMAN TRIATHLON NITRA 2004" se jel 7. srpna v Nitře jako Mistrovství Slovenské republiky v dlouhém triatlonu a druhé kolo Česko-Slovenského poháru. Na závodníky čekalo 3 800 metrů plavání v přírodním koupališti v Šuranech, rozděleno do 4 okruhů, po každém se obíhala bójka. Plavalo se v neoprenech, první dva okruhy se držel MARTIN na konci vedoucí skupiny, bolely ho ruce. Když "ucítil" následně záběr, začal zrychlovat a posouvat se vpřed. Za největším favoritem na celkové vítězství v poháru PETREM KUČEROU vyplaval po 39 vteřinách. V Otrokovicích to bylo po třech minutách. Nadšen svým nejlepším letošním plaváním osedlal kolo a vydal se na 180 km dlouhou trasu. Třicet kilometrů byl nájezd Šurany - Nitra a potom pětkrát Nitra - Velký Latin - Nitra. Kolo bylo velice těžké, převýšení 1 500 metrů a velká výhoda pro MARTINA. Již od prvního šlápnutí cítil, že mu to jede. Po dvou kilometrech předjel obávaného KUČERU a účastníka Havaje nitranského ŽÁCÍKA. V průběhu cyklistické části MARTINA oba závodníci ještě dojeli, utrhl se jim opět v kopcích. Velice razantně zaútočil KUČERA až v posledním okruhu a MARTINA předjel. Ve třicetistupňovém vedru ho to zřejmě stálo hodně sil. Mazák LIPENSKÝ samozřejmě nepodcenil pitný režim, jen na kole vypil osm litrů iontového nápoje. Zajel třetí nejrychlejší kolo jen o 40 vteřin pomaleji než pozdější vítěz ANDREJ ORLICKÝ.

Maratón byl rozdělen na šest sedmikilometrových částí podél řeky Nitry, občas maratónce čekal výběh nebo seběh na most. Povrch asfalt, hlína, dlažba, podél řeky stromy - 3,5 km tam, 3,5 km zpět. MARTIN LIPENSKÝ vybíhal čtvrtý, po dvou kilometrech již se dostal na třetí místo, na pátém kilometru byl druhý. Běžel v pohodě, pěkně rovnoměrně, první dva okruhy (14 km) za (1:04:06). Velký MARTINŮV soupeř PETR KUČERA prožíval ohromnou krizi a po dvou okruzích důležitý závod vzdal. Osvědčenou značku gelů snědl MARTIN na začátku, později použil české gely, které nestačil otestovat na dlouhých bězích a bylo zle. Přišla těžká krize. Velké žaludeční problémy, tlaky v břiše a přesto zvracet nemohl. Aby vůbec doběhl musel na další tři okruhy zpomalit. Ohromná odolnost a zkušenosti MARTINA nakonec zachránily. Přešel na nealkoholické pivo, na částečné srovnání žaludku, použil i kořen hořce. Déšť a bouřka MARTINOVI nijak nepomohli, přetrvávající nevolnost mu zrychlit nedovolila. Zato ostatní soupeři byli na koni. Živá voda z nebe jim dala další tolik potřebnou sílu do žil. Do posledního okruhu vbíhal MARTIN čtvrtý, s minimálním náskokem na pátého a šestého závodníka. Necelé 2 km před cílem se na čtvrté místo dostal POUŠ, jeho závěrečnému finiši MARTIN nestačil, následující útoky soupeřů ale odrazil. Do cíle doběhl totálně vyčerpaný, ale šťastný v čase (10:13:22). Maratón běžel za (3:37:59). Ztráta za čtvrtým borcem (1:06 min), náskok před šestým "železňákem" (1:36 min). V této chvíli již "Forťák" MARTIN LIPENSKÝ dobře věděl, že se stal celkovým vítězem Česko-Slovenského poháru v dlouhém triatlonu. Na vyhlášení nejlepších závodníků šel hned třikrát. Nejdříve za vítězství v kategorii 35-39 let (v Otrokovicích skončil druhý), potom za celkově páté místo v SLOVANMANU 2004 a největšího aplausu pod známým kopcem Zobor se mu dostalo za celkové vítězství v poháru. Nádherná atmosféra, ještě hezčí poháry, zkrátka vyhlášení výsledků na opravdu vysoké úrovni. Vítěz ANDREJ ORLICKÝ se jen těsně nedostal na olympiádu stejně jako náš JAN ŘEHULA.

"Opravdu úžasný závod , jak po pořadatelské stránce, tak i co se výkonu týče", pochvaloval si MARTIN LIPENSKÝ. "Musím samozřejmě poděkovat perfektnímu doprovodu o nic jsem se nemusel starat. až na místo samé mě rychle, bezpečně a spolehlivě dovezl kamarád PETR ORLICH, skvělou práci na občerstvovacích stanicích odvedla přítelkyně MÍŠA. Za ta léta již ví, co na mě platí," usmál se MARTIN.

"Výborný závod zajel také DAVID POLÁK. jel stejnoměrně bez výkyvů, maratón tak rozpálil, že si nakonec udělal velice cenný osobák. Takový úspěch jsme ještě nezaznamenali, aby se dva závodníci ústeckého FORTU umístili v první pětce Česko- Slovenského poháru," pochvaloval si MARTIN.

Vzhledem k tomu, že během šesti týdnů absolvoval MARTIN LIPENSKÝ dva dlouhé (3,8-180-42,2) a jeden střední triatlon (3-130-30), přizpůsobil tomu i letošní přípravu. Nezúčastňoval se každého krátkého triatlonu v okolí, jako v minulých letech. Například místo Říčkovského Golema si udělal stočtyřicetikilometrovou cyklistickou vyjížďku po Orlických horách. V Nitře absolvoval v pořadí svého patnáctého "Železňáka", z toho pětkrát měl čas pod deset hodin. Nejlepší výkon zaznamenal v roce 2000 v Teplicích (9:27:33), naopak "nejpomaleji" jel v roce 1997 v Podesdorfu (10:45:13). Pětkrát se pokoušel o kvalifikaci na prestižní, neoficiální mistrovství světa na Havaji. Dvakrát v Rothu, následovně v Klagonfurtu, Curychu a v Lanzarote. V Curychu mi chybělo k postupu osm minut. Zkrátka smůla. Zahraniční závody jsou velice atraktivní , divácká kulisa je neporovnatelně větší a vytrvalejší než u nás, zároveň jsou ale velice finančně nákladné. Nemluvě o tom kolik času těmto kvalifikacím MARTIN věnoval. Ještě ale nic nevzdává. V Čechách se kromě Slavkova u Brna 1996, kdy skončil třináctý vešel vždy mezi nejlepších deset. každý závod dokončil. Nikdy nekalkuluje kde právě stojí na startu, do každého závodu nastupuje s plným nasazením, s cílem dokončit v co nejkratším čase. Dlouhé triatlony ho vysloveně baví a na každý závod se velice těší. Nezáleží zde jen na fyzické kondici, nebo vůli, důležitá je rovněž psychika, správné posouzení nepředvídaných situací, aby spíš posílily, než vykolejily z normálu. Trenéra MARTIN LIPENSKÝ nemá, trénuje sám, hodně věcí konzultuje s kamarádem ZEŇKEM KAŠPAREM.

"Domnívám se, že na železňáku je důležité spojení skromnosti a pokory na jedné straně a víry ve vlastní schopnosti, odhodlání vyřešit jakoukoli situaci tak, abych závod dokončil bez ohledu na umístění, na straně druhé. Dlouhý triatlon je sport, kde se v jednom závodě setkává rekreační amatér s absolutní světovou špičkou. Vládne tu přátelská atmosféra mezi všemi, často se vzájemně povzbuzujeme a vítěz je vlastně každý, kdo tak náročný závod dokončí. Těším se na březen 2005, kdy bych se chtěl u jezera Tanpo na Novém Zélandě kvalifikovat na Havaj. Věřím, že se tam jednou určitě probojuji," dodal přesvědčivě věčně vysmátý pohodář MARTIN LIPENSKÝ.

^nahoru^

Veterán Jindřich Šebek byl na Přimdě stříbrný

Osmdesát triatlonistů se postavilo v sobotu 4.září na start středního triatlonu přes "Železnou oponu", započítávaného do Českého poháru DTT "Přimda 2004". Plavání 1,6km bylo rozděleno ve dvou okruzích ve Václavském rybníku u Rozvadova. Cyklistika měřila 88km, závodníci ji absolvovali ve dvou 44km okruzích na trati Rozvadov - Vaithaus. Zatímco v komunistické éře potřebovali uchazeči o přechod hranic nekonečná povolení včetně pasu, víza a podrobné prohlídky na hranicích, dnes jim stačilo startovní číslo, ani zastavit nemuseli. Běh byl rozdělen do čtyřech 5250 metrů dlouhých okruhů po asfaltu a lesních cestách. Jako bonbónek přidali pořadatelé několik částečných výběhů sjezdovky. Šumava je krásná, ale kopcovitá, proto i triatlonisté si pořádně zamakali jak na výrazně kopcovitém kole, tak i na profilově náročném běhu. Počasí přálo, svítilo sluníčko, teplota 24°C.

Nejrychlejšího času mezi českou triatlonovou špičkou dosáhl PETR VABROUŠEK (3:52:55,1); 2)JAN ŘEHULA (3:57:16,6), oba Author triatlon Praha. 3)JAN VODEHNAL (4:10:26,4) SK OMT Pardubice (všichni kategorie M30). Osmý v této kategorii byl MARTIN LIPENSKÝ (4:39:16,4) CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí.

Kategorii M20 vyhrál TOMÁŠ BEDNÁŘ (4:10:56,4) JPK AXIS, devátý byl LUBOŠ BÍLEK (4:30:57,1) Ústí nad Orlicí.

Nejrychlejším veteránem byl PAVEL KAŠPÁREK (4:13:51,5) IRONMAN Sudoměř, hned na druhém stupínku bedny byl kapitán ústeckého CTC FORT SMC JINDŘICH ŠEBEK (4:47:04,5); 3)STANISLAV CIBULKA (4:51:40) Slavia Plzeň.

^nahoru^

V XTEŘE skončil veterán Petr Orlich celkově třetí

Mistrovství České republiky v terénním triatlonu "E.ON XTERRA CZECH 2004" proběhlo v sobotu 28.srpna v areálu letních sportů ATLAS v Přední Výtoni. Na start kilometrového plavání, třicetikilometrové cyklistiky a devítikilometrového běhu se postavilo 114 triatlonistů a dvaadvacet tříčlenných štafet.

Mistrem ČR na tratích kolem Lipenského jezera se stal JAN KUBÍČEK (1:59:45) Dukla Praha; 2)TOMÁŠ JIRÁNEK (2:02:39) Mladá Boleslav; 3)PETR KUČERA (2:03:24) ATEX TUFO.

Kategorii veteránů vyhrál IVO GRABMŰLLER (2:09:02) České Budějovice; 2)JIŘÍ FULKA (2:15:42) Teplice nad Metují; 3)JAN HLAVÁČEK (2:18:16) Oxiom Orbit. Na sedmém místě skončil PETR ORLICH (2:23:07) a o místečko zpět zůstal ZDENĚK KAŠPAR (2:23:53), oba CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí.

Letošní seriál terénních triatlonů XTERRA se skládal z jedenácti závodů (1.5. Jablonec n.Nisou; 22.5. Opava; 29.5. Rychnov n.Kněžnou; 5.6. Praha Hostivař; 26.6. Hluboká; 11.7. Jedovnice; 17.7. Skalica; 31.7. Nové Město na Moravě; 14.8. Říčany; 28.8. Přední Výtony). Započítávalo se šest nejlepších výsledků. Celkovým vítězem se stal FRANTIŠEK ŽILÁK (580b.); 2)TOMÁŠ JIRÁNEK (562b.) Ml.Boleslav; 3)PETR KUČERA (511b.).

Ve veteránech skončil celkově první IVO GRABMŰLLER (590b.) České Budějovice; 2)JIŘÍ FULKA (560b.) Teplice n.M.; 3)PETR ORLICH (525b.); 8)ZDENĚK KAŠPAR, který absolvoval pouze 4 závody, oba CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí. Celkově bodovalo 150 závodníků.

^nahoru^

Ústečtí běřci do vrchu byli opět nejúspěšnější

Český pohár v běhu do vrchu pokračoval dalšími závody i o víkendu 4. a 5.září. Pětašedesát běžců se postavilo v sobotu na start běhu Výprachtice - Buková hora. Na sedmikilometrové trati překonávali závodníci převýšení 370metrů. Celkově nejrychlejšího času dosáhl vítěz hlavní mužské kategorie ROBERT KRUPIČKA z Ústí nad Orlicí. Zvítězil těsně za traťovým rekordem v čase (27:36). Druhé místo vybojoval vytrvalec Jiskry Ústí nad Orlicí MIROSLAV VÍTEK(27:59), třetí skončil PETR MICHL (28:32) Dukla Liberec, 10)MICHAL ČÁSTEK (32:42) CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí.

MUŽI"B": 1)ALEŠ STRÁNSKÝ (29:40) ISCAREX Česká Třebová; 2)JAROSLAV ŽENČÁK (30:54) TJ Šumperk; 3)ZDENĚK KAŠPAR (32:29) CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí.

MUŽI"C": 1)MIROSLAV KRUPIČKA (33:58) Jiskra Ústí nad Orlicí; 2)FRANTIŠEK TEMPÍR (34:09) Sokol Štíty; 3)JAROSLAV KRSEK (34:35) CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí.

ŽENY: 1)LENKA JANČAŘÍKOVÁ (34:02) AAC Brno; 2)JANA JIROUŠKOVÁ (34:30) CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí; 3)RENATA HÁJKOVÁ Maratonstav Úpice.

V neděli se běžel 16.ročník známého závodu SÁZAVA-LÁZEK. Šestapadesát běžců překonalo vzdálenost 7,9 km s převýšením 393 metrů. Na prvních dvou místech hlavního závodu MUŽŮ"A" k žádnému překvapení nedošlo. Zvítězil opět ROBERT KRUPIČKA (31:54) před MIROSLAVEM VÍTKEM, oba Ústí nad Orlicí. 3)TOMÁŠ ONDRÁČEK (32:36); 8)MICHAL ŠEBEK (37:18) CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí.

MUŽI"B": 1)FRANTIŠEK KOLÍNEK (34:24) AK Perná; 2)ZDENĚK KAŠPAR (34:38) CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí; 3)JIŘÍ ZÁTOPEK (35:08) Ostrava.

MUŽI"C": 1)MIROSLAV KRSEK (36:49) ESAB Vamberk; 2)JAROSLAV KRSEK (37:44) CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí; 3)JINDŘICH ŠALPLACHTA (38:27) Jeseník; 4)JAROSLAV ŠAFÁŘ (41:01) Ústí nad Orlicí.

Závod proběhl za oblačného počasí, teplota kolem 18°C

^nahoru^

Rychnovský "IRON IVAN" vyhrál Michal Šebek

Sedmatřicet triatlonistů se sešlo v Rychnově nad Kněžnou na dalším ročníku "IRON - IVANA". Pět set metrů plavání, 20km cyklistiky a 5km běhu zvládl nejrychleji závodník ústeckého FORTU MICHAL ŠEBEK (0:52:26); 2)LUBOŠ BÍLEK (0:53:01); 3)JIŘÍ KAŠPAR (0:53:38); 5)MICHAL ČÁSTEK (0:54:53); 6)MARTIN LIPENSKÝ (0:54:57); 9)JAROSLAV KRSEK (0:58:46); 11)JINDŘICH ŠEBEK (0:59:48); 18)JAROSLAV HRDINA (1:02:26); 24)JAN FAJT (1:03:56); 29)PAVEL SAMEK (1:07:00); 33)VRATISLAV KŘÍŽ (1:10:33), všichni CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí.

^nahoru^

Mladý veterán Václav Glasser je mistrem ČR v triatlonu

Velitelství společných sil AČR uspořádal v neděli 1. srpna ve spolupráci s oddílem SK Triatlon team Kovosvit Tábor dvaadvacátý "Táborský triatlon" - Velká cena Kovosvitu. Jednalo se o mistrovství České republiky v triatlonu závod Českého poháru o Přebor Armády ČR.

Triatlonisté museli uplavat 1500 m ve dvou okruzích trať cyklistiky měřila 36 km, deset kilometrů běhu bylo rozděleno do 4 okruhů.

Absolutním vítězem a mistrem ČR kategorie ELITE se stal bronzový olympionik ze Sydney JAN ŘEHULA Author Triatlon Praha. Zvítězil suverénně v čase (1:46:15,8). Celkově druhý skončil JAN JAŇOUR, vítěz kategorie do 23 let (1:47:54,1) TK JASO Plzeň, třetí skončil MARTIN PEJSAR (1:48:15,7) TRI SKI Klub Karlovy Vary. V elitní kategorii do 23 let skončil MICHAL ŠEBEK závodník ústeckého CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí sedmý (1:52:43,6).

Muži 30-39 let: 1/ VÁCLAV GLASER (1:56:00,4) CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí; 2/ LUBOMÍR LÍBAL (1:58:45,3) HYZL team; 3/ NORBERT ŠVARC (2:00:23,3) Domažlice.

Muži 40-49 let: 1/ VLADIMÍR HRONEK (1:58:34,8) Beroun; 2/ PETR ŠIMÁNEK (2:07:32,2) Sport prestiž; 3/ JAN MARTÍNEK (2:08:33,9) TK Vyšehrad; 4/ JINDŘICH ŠEBEK (2:09:06,9) CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí.

Mezi ženami kralovala závodnice ústeckého FORTU JANA JIROUŠKOVÁ. K mistrovskému titulu ji stačil čas (1:58:00,9). Druhá VENDULA FRINTOVÁ skončila více jak o minutu zpět (1:59:17,7).

Kategorii dorostenců vyhrál PETR SOUKUP z Nové Paky (1:07:18,5), ONDŘEJ JENÍČEK z ústeckého FORTU skončil o třináct vteřin za bronzovou medailí (1:07:40,7). Od zlaté medaile jej dělilo pouhých 22,2 vteřiny.

Kategorii mladších žáků vyhrál RADEK GREGOR (38:45), FORŤÁK MILAN ZÁLESKÝ doběhl osmý (42:35).

^nahoru^

"FORŤÁCI" stáli opět na bedně

Jihomoravská triatlonová liga pokračovala 17. července čtvrtým závodem ve Žďáru nad Sázavou. Na start se postavilo čtyřiašedesát závodníků. Čekalo je 700 metrů plavání, 21 km cyklistiky a 5 km běhu. Zvítězil ALEŠ LÁNÍK (0:54:32) JPK AXIS, druhý skončil MICHAL ŠEBEK (55:33). Šestý doběhl VÁCLAV GLASER (57:31), osmnáctý skončil JOSEF DOLEČEK (1:02:29), všichni CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí. 54/ JAN ZÁBRODSKÝ (1:15:52)TK Ústí nad Orlicí.

Kategorii veteránů vyhrál JINDŘICH ŠEBEK (1:02:35)CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí; 2/ JAN HAVLÍČEK (1:03:52) Žďár nad Sázavou; 3/ JAROMÍR ŠIRŮČEK (1:04:07) Labe Tri Club.

^nahoru^

ČP v terénním triatlonu XTERRA 2004 vede Petr Orlich

Po šesti závodech Českého poháru v terénním triatlonu skupiny E.ON.Xterra Czech Tour je v kategorii ELITE v čele FRANTIŠEK ŽILÁK (476 bodů); 2/ PETER HERTL (414 b) Slovensko; 3/ PAVEL MICHAL (362)

V kategorii veteránů si vede velice dobře biker ústecké stáje CTC FORT SMC PETR ORLICH. Je v čele s 393 body. Druhý je IVO GRABMULLER (390 bodů); třetí ZDENĚK SKALICKÝ (220 b.). Celkem zatím bodovalo 106 závodníků.

^nahoru^

Na Suchém Vrchu i na Kozlově byl nejrychleji Miroslav Vítek

Tělovýchovná jednota Sport Mladkov uspořádala v sobotu 3.července 22.ročník závodu "Běh Mladkov - Suchý vrch". Na 9 500 metrů dlouhou trať s převýšením 522 metrů se vydalo lesními cestičkami 113 závodníků.

Kategorii JUNIORŮ vyhrál PETR CHROMEK (39:55) Jeseník. Absolutním vítězem se stal MIROSLAV VÍTEK (37:20) Jiskra Ústí nad Orlicí. Druhý v kategorii MUŽI "A" doběhl PAVEL DOBŠÍČEK (39:17) SK Hronov, třetí ONDŘEJ MORAVEC (39:50) OEZ Letohrad. Devátý doběhl MARTIN BROKEŠ (44:00), jedenáctý JIŘÍ KAŠPAR (45:06), oba CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí. MUŽI "B": 1)STANISLAV KYNČL (39:03) AFK Chrudim, 6)ZDENĚK KAŠPAR (43:47)CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí. MUŽI "C": 1) FRANTIŠEK PECHEK (42:04)Maratonstav Úpice, 2)MIROSLAV KRUPIČKA (44:43) Jiskra Ústí nad Orlicí, 18)JAROSLAV ŠAFÁŘ (53:09) Ústí nad Orlicí.

V neděli 4.července uspořádal ČTBK ISCAREX Česká Třebová 13.ročník "Běhu na Kozlovský kopec". Z České Třebové to měli závodníci po silnici alejí MAXE ŠVABINSKÉHO na kótu 601 m.n.m. 5 200 metrů s převýšením 234 m. Na start se postavilo 111 běžců.

JUNIORSKOU kategorii vyhrál JAN KUBÍČEK (20:07) Jiskra Litomyšl.

MUŽI "A": 1)MIROSLAV VÍTEK (17:58) Jiskra Ústí nad Orlicí, 2)PETR PECHEK (18:25) Maratonstav Úpice, 3)PAVEL DOBŠÍČEK (18:30) SK Hronov, 4)MILOŠ KRATOCHVÍL (18:39), 13)JIŘÍ KAŠPAR (21:14), oba CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí.

MUŽI "B": 1)ALEŠ STRÁNSKÝ (19:36) ISCAREX Česká Třebová, 2)JIŘÍ ZÁTOPEK (19:53) Ostrava, 3)ZDENĚK KAŠPAR (20:11) CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí.

MUŽI "C": 1)FRANTIŠEK PECHEK (20:05) Maratonstav Úpice, 7)JAROSLAV ŠAFÁŘ (24:27) Ústí nad Orlicí.

JUNIORKY: 1)LEA JOHANIDESOVÁ (23:33) Jiskra Ústí nad Orlicí, 2)LADA DUŠKOVÁ (24:33) OEZ Letohrad, 3)TEREZA HLAVSOVÁ (24:52) TJ Spartak Letohrad.

ŽENY "A": 1)JANA JIROUŠKOVÁ (21:12) CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí, 2)VĚRA STILLNEROVÁ (23:45) AFK Chrudim, 3)MICHAELA MERTOVÁ (24:37) Atletika Albrechtice.

Závod byl zařazen do Českého poháru v běhu do vrchu kategorie "B".

^nahoru^

"Oušťáci" byli úspěšní na Říčkovském Golemu

Ski klub Ústí nad Orlicí uspořádal ve spolupráci s Horskou službou Orlické hory v sobotu 10. července 19. ročník horského triatlonu "Říčkovský Golem". V Pastvinách "U kapličky" odstartovali triatlonisté v 10 hodin první disciplínu 600 metrů plavání. Následně je čekalo 32 km cyklistické části. Převýšení bylo značné, neboť cyklistické depo bylo v prostoru spodní stanice vleku Ski centra v Říčkách. Běžecká část měřila skoro šest kilometrů , byla situována v okolí říčkovského lyžařského areálu vlnitým terénem po lesních cestách. Součástí závodu bylo letos poprvé i vyhlášení Poháru Pardubického kraje pro registrované závodníky v kategoriích dorostenci, dorostenky, junioři, juniorky. U ostatních kategorií byly výsledky registrovaných závodníků započteny do dlouhodobých krajských soutěží.

Kategorii dorostenců vyhrál ONDŘEJ JENÍČEK (1:28:08,1) CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí; 2/ LUKÁŠ TOMÁŠEK (1:31:39,1) Polička; 3/ PETR BORUCH (1:45:32,7) Ski klub Ústí nad Orlicí; 6/ MILAN ZÁLESKÝ (1:57:01,1) CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí.

Nejrychlejším mužem byl JAN VODEHNAL (1:24:15,1) Labe Tri club Hradec Králové; 2/ DAN POLANSKÝ (1:24:26,2) Pardubice; 3/ PAVEL MUNSTER (1:25:03,5); 4/ MICHAL ŠEBEK (1:25:50,5); 7/ JOSEF DOLEČEK (1:28:48,4); 8/ VÁCLAV GLASER (1:32:28,3) všichni CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí; 10/ JIŘÍ ROZPRÝM (1:32:52,2).

Kategorii "Mladší veteráni" vyhrál MAREK KRUTÍLEK (1:28:33,9) TT Pardubice; PETR POLANSKÝ (1:33:12,4) Sudoměř; 3/ MILAN ŠKODA (1:35:55,4) Redpoint; 17/ PAVEL SAMEK (1:54:25) HS Říčky; 18/ RADEK PROCHÁZKA (2:00:22); 19/ JAROSLAV KŘÍSTEK (2:02"22,8) oba Ski klub Ústí nad Orlicí; 21/ KAREL KOŠTA (2:19:28,2) HS Říčky.

"Starší veteráni" 1/ JINDŘICH ŠEBEK (1:36:59,7) CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí; 2/ JINDŘICH KOBLÍŽEK (1:47:41,7) Žamberk; 3/ MILAN ČERNÝ ( 1:50:50,3) Choceň.

Ženskou kategorii vyhrála s přehledem hvězda českého triatlonu závodnice ústeckého FORTU JANA JIROUŠKOVÁ (1:29:07,1); 2/ BARBORA FABIÁNOVÁ (1:50:27,3) Pardubice.

Nejrychlejší veteránkou byla IRENA ANTOŠOVÁ (1:51:59,8) Šumperk; 2/ HANA JENÍČKOVÁ ( 2:10:50,6( Horolezecký klub Ústí nad Orlicí. Na start se postavilo 76 triatlonistů. Nejmladším závodníkem byl dvanáctiletý MILAN ZÁLESKÝ z ústeckého FORTU.

^nahoru^

Ústečtí triatlonisté bojovali na mistrovství Evropy

Mistrovství Evropy v terénním triatlonu "E.ON XTERA Czech" se jelo v sobotu 26.června v Hluboké nad Vltavou. Šampionát přilákal do atraktivního prostředí téměř tři stovky závodníků různých věkových kategorií, dalších 120 sportovců jelo ve tříčlenných štafetách. Dopoledne patřilo dětským závodům.

Triatlonisté nejdříve plavali ve Vltavě 650 m proti proudu a 350 m po proudu, následně je čekalo 33 km těžkým technickým terénem, teprve závěrečná část zámeckou oborou se dala jet rychle. Závěrečnou disciplínou byl devítikilometrový běh ve dvou okruzích.

Mistrem Evropy se pro rok 2004 stal Francouz NICOLAS LEBRUN (2:17:34). Stříbrnou medaili vybojoval JAN ŘEHULA (2:18:18), bronz si do Španělska odvezl DAVID HENESTROSA (2:19:30).

Evropským veteránským šampiónem se stal IVO GRABMŰLLER (2:41:11) TT České Budějovice, stříbro vybojoval JIŘÍ FULKA (2:47:32) Teplice nad Metují a bronz patřil Angličanovi MARKU BOOTHOVI (2:47:59). Skvěle si vedli bikeři ústeckého CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí. Sedmý skončil ZDENĚK KAŠPAR (2:55:32), celkově 78 místo. Dvanáctý doběhl PETR ORLICH (3:05:48), celkově 101.

"Tak trochu jsem si zavzpomínal na období "Železňáků", kdy se mi podařilo vybojovat i bronzovou medaili na mistrovství Československa na Rozkoši. V poslední době se věnuji spíše ultramaratonským běhům, tento evropský šampionát mne ale nadchl. Pořadatelé se opravdu vytáhli, vše bylo připravené na úrovni, závod měl i ohromnou diváckou kulisu jako v zahraničí. Jelo se mi opravdu skvěle. Zřejmě začnu opět více trénovat na horském kole", dodal ZDENĚK KAŠPAR.

"Závod jako takový se mi líbil, co jsem však předváděl já, to bylo strašné. Kazil jsem to od plavání až po běh, nejsem spokojen s časem ani s umístěním", přiznal PETR ORLICH.

^nahoru^

V Moravském Krasu vybojoval Zdeněk Kašpar stříbro

Český pohár v terénním triatlonu skupiny E. ON XTERRA Czech Tour pokračoval sedmým závodem v Moravském krasu. Do Jedovnice se sjelo pětasedmdesát triatlonistů. navzdory rozmarům počasí nebyla voda v rybníku Olšovci nijak moc studená 19,5°C, teplota vzduchu dosáhla 18°C. Triatlonisty čekalo 600 metrů plavání, 24 km jízdy na horském kole náročným terénem a 7,5 km běhu.

Celkovým vítězem se stal TOMÁŠ JIRÁNEK (1:31:56) Mladá Boleslav.

Veteránskou kategorii vyhrál JIŘÍ FULKA (1:45:46) Teplice nad Metují před ZDEŇKEM KAŠPAREM z ústeckého FORTU SMC (1:51:45). Třetí skončil JIŘÍ KUBEŠA ze Šternberka (1:59:12).

^nahoru^